Michaela Guldanová o ukončenom projekte v Iraku: Iracké deti si zaslúžia prostredie, kde môžu bezpečne vyrastať a byť deťmi

06.03.2018 16:56

Človek v ohrození v januári 2018 úspešne dokončil projekt v Iraku. Na severe krajiny dokončil výstavbu nových tried, zabezpečil doučovanie detí presídlencov, poskytoval psychologickú pomoc deťom či výcvik pedagógom. O Iraku sa s Michaelou Guldanovou rozprávala Miroslava Ábelová.

Viac

Naši kubánski partneri prišli opäť hľadať inšpiráciu do Bratislavy

08.02.2018 14:30

Aj v roku 2018 Človek v ohrození pokračuje v práci s nezávislou kubánskou občianskou spoločnosťou. Šesť kubánskych aktivistov z dvoch organizácií, Kubánskeho právnického združenia a nezávislej siete Občianske knižnice, prišlo koncom januára 2018 do Bratislavy na tréning zameraný na výmenu skúseností a získanie nových zručností, ktoré im pomôžu pri práci na Kube.

Viac

Dva až tri ročne. Koľko trestných činov z nenávisti sa stane naozaj?

30.10.2017 12:38

Viac
Vyfiltrujte si články, ktoré vás zaujímajú
1. Kategória
2. Krajina
19.02.2018 12:37

Vyjadrujeme solidaritu s občianskou spoločnosťou v Maďarsku

Maďarská vláda stupňuje útoky proti legitímnemu fungovaniu združení v rámci občianskej spoločnosti v Maďarsku, ktoré sa snažia presadzovať a chrániť ľudské práva, poskytovať právne a sociálne služby ľuďom v núdzi a verejne vyjadrujú nesúhlasné názory v tlači a on-line priestore. Človek v ohrození sa preto rozhodol vyjadriť spolu s ďalšími desiatkami mimovládnych organizácií solidaritu s občianskou spoločnosťou v Maďarsku.

Viac
08.02.2018 15:43

Projekt Kariérne poradenstvo pomáha mladým rozhodnúť sa, ako využiť svoj talent

Od júla 2017 sa v komunitných centrách uskutočnili desiatky stretnutí s mladými ľuďmi, motivačné rozhovory, spoznávanie povolaní s ľuďmi, ktorí sa venujú konkrétnym činnostiam. Deti mali možnosť vyskúšať si niektoré povolania, pozrieť ako to vyzerá na pracoviskách a urobiť si predstavu o tom, čo ich možno v budúcnosti čaká.

Viac
15.01.2018 14:59

Mladí ľudia z komunity v Roškovciach natočili krátky film o putovaní po blízkom i vzdialenom okolí

Krátky dokument, ktorý skupina mladých ľudí z Roškoviec natočila, môže pomôcť verejnosti nahliadnuť na svet očami rómskych mladých.  Oni, ako tvorcovia, mali v procese možnosť poukázať na to, čo ich v oblasti ochrany životného prostredia i v ich vlastnom živote trápi i teší. Vďaka projektu S kamerou cez hory sa postupne menil nielen ich vzťah k prírode, ale aj životný štýl. 

Viac