V Libanone sme rozdali prvú pomoc, no tisíce ľudí sú stále v ohrození

14.01.2019 15:09

Minulý týždeň zasiahla Libanon búrka Norma, ktorá za sebou nechala katastrofické následky. Živel postihol najmä utečencov, ktorí žijú v provizórnych obydliach v utečeneckých táboroch.

Viac

Libanon sužujú následky silnej búrky, Človek v ohrození distribuuje urgentnú pomoc

10.01.2019 14:54

Silné prívalové dažde, nárazový vietor a na niektorých miestach aj husté sneženie. Následky búrky Norma už od nedele 6. januára ohrozujú tisíce ľudí v Libanone, vrátane sýrskych utečencov. V oblastiach, kde pôsobí aj Človek v ohrození, ľudia bojujú so záplavami, silným vetrom, aj ťažkým snehom a potrebujú pomoc.

Viac

Mladí rómski lídri

09.01.2019 13:45

Vek 14 – 18 rokov je z pohľadu mladých ľudí kritický pre ich celoživotné nastavenie a životnú dráhu. V tomto veku prestávajú byť deťmi a stávajú sa dospelými. Pre mladých zo sociálne znevýhodneného prostredia je to často bez dostatočnej podpory zo strany rodiny alebo školského prostredia.

Viac
Vyfiltrujte si články, ktoré vás zaujímajú
1. Kategória
2. Krajina
13.12.2018 14:14

Doučovanie – nuda, alebo odrazový mostík k lepšiemu životu?

Doučovanie môže byť hlavným pilierom toho, aby sa dieťa vôbec mohlo zapojiť do „bežného“ života. Respektíve toho, čo za „bežné“ považuje väčšina ľudí žijúcich na Slovensku. O význame takéhoto doučovania dobre vedia aj pracovníci komunitných centier, ktoré fungujú v piatich rómskych osadách vďaka organizácii Človek v ohrození.

Viac
28.11.2018 23:42

Moldavské mimovládne organizácie podporené Človekom v ohrození získali ocenenia za aktívnosť a prínos zmien pre komunitu

V Moldavsku je mládež vo všeobecnosti pasívna, záujem o účasť na veciach verejných je nízky, pramení z celkovej nízkej úrovne občianskej participácie vo verejnom či treťom sektore. Vďaka vytvoreniu vlastných mimovládnych organizácií za asistencie Človeka v ohrození mládežníci v autonómnom regióne Gagauzsko aktivizujú mládež k riešeniu problémov v ich vlastných komunitách.

Viac