Deti z Kojatíc sa tešia z nových kníh a pracovných listov

13.07.2018 11:45

V Kojaticiach máme komunitnéch centrum, ktoré prevádzkuje Človek v ohrození. Jedno z hlavných a dôležitých pravidiel, ktoré tam platia, je „najprv doučovanie – potom hra“.

Viac

Na Slovensku sme inšpirovali skupinu moldavských mládežníkov k občianskému aktivizmu

29.06.2018 12:03

Tento mesiac sme na Slovensku hosťovali skupinu šiestich mládežníkov z moldavského regiónu Gagauzska, ktorých dlhodobo podporujeme  v tom, aby sa aktívnejšie zapájali do vecí verejných a riešenia problémov týkajúcich sa ich komunít prostredníctvom inštitucionalizovaných, vlastných mimovládnych organizácii. Počas týždňovej návštevy od 11. do 15. júna navštívili sedem organizácií v Bratislave a Nitre, od inštitucionalizovaných organizácií až po komunitné iniciatívy.

Viac

Vzdelávať s rešpektom: Dojmy dobrovoľníčky Zuzanay z Libanonu

21.06.2018 07:34

V Libanone máme dobrovoľníčku Zuzku, ktorá pôsobí v miestnom vzdelávacom centre už niekoľko mesiacov. Vzdelávacie centrum ponúka bezpečné a podnetné prostredie pre vyše 300 detí zo Sýrie. Aké to je? Nech sa páči, čítajte v článku.

Viac
Vyfiltrujte si články, ktoré vás zaujímajú
1. Kategória
2. Krajina
18.05.2018 14:14

Keď je radosť nákazlivá

V komunitnom centre neziskovej organizácie Človek v ohrození v Kojaticiach sa venujeme širokej škále aktivít pre deti a dospelým zase poskytujeme rôzne služby. Veľký dôraz pritom kladieme na predškolskú prípravu a doučovanie detí, aby sme tým najmenším poskytli lepší štart do ďalšieho vzdelávania. Čo znamená, že úspech mnohé z nich prvýkrát zažijú až u nás. Ďakujeme darcom z Dobrej krajiny aj všetkým, čo si kúpili Skutočný darček Mesiac doučovania pre deti na Slovensku.

Viac
17.04.2018 00:35

Mária Lichvárová: Práca dáva životu Rómov zmysel a cieľ zmeniť sa, žiť lepšie a nie iba prežívať.

Mária Lichvárová pôsobí ako odborná garantka Komunitného centra Človeka v ohrození Kojatice. Spolu s kolegami a kolegyňami pomáha Rómom s jedným z najväčších problémov - s hľadaním práce. Najčastejšími dôvodmi, ktoré im bránia si ju násť, sú podľa nej najmä neochota zamestnať Róma, ale aj ich negramotnosť, nevzdelanosť, či doprava za prácou. Rozprávala sa s ňou Miroslava Ábelová.

Viac
12.04.2018 23:13

Vďaka projektu Hodina deťom si “nové povolanie” vyskúšalo vyše 70 detí z marginalizovaných komunít.

Zobrať do ruky kladivo a kuť horúce železo, naučiť sa piecť cukrovinky, či vidieť, ako sa upravuje účes a strihajú vlasy. Vďaka projektu Hodina deťom sa od júla minulého roku do marca tohto roku mohli najmä rómske deti a mládež v piatich komunitných centrách Človeka v ohrození zoznámiť s povolaniami, o ktorých mnohé ani netušili, že existujú. Projekt mnohé z nich inšpiroval pokračovať v štúdiu na odbornej škole.

Viac
19.02.2018 12:37

Vyjadrujeme solidaritu s občianskou spoločnosťou v Maďarsku

Maďarská vláda stupňuje útoky proti legitímnemu fungovaniu združení v rámci občianskej spoločnosti v Maďarsku, ktoré sa snažia presadzovať a chrániť ľudské práva, poskytovať právne a sociálne služby ľuďom v núdzi a verejne vyjadrujú nesúhlasné názory v tlači a on-line priestore. Človek v ohrození sa preto rozhodol vyjadriť spolu s ďalšími desiatkami mimovládnych organizácií solidaritu s občianskou spoločnosťou v Maďarsku.

Viac