Prejsť na hlávný obsah

Darcovská výzva

Spravte so svojej výnimočnej udalosti výzvu, ktorou spolu s priateľmi a priateľkami pomôžete druhým. Zapojte a inšpirujte k pomoci ľuďom v núdzi aj svoje okolie.

Darovacia výzva je hravý spôsob, ako zapojiť do pomoci svoje okolie. Cez jednoduchý formulár si za pár minút vytvoríte vlastnú darovaciu stránku, ktorú budete vedieť ľahko zdieľať s celým (internetovým) svetom. Vlastnými slovami popíšete motiváciu alebo príležitosť, pri ktorej ste prepadli túžbe pomáhať. Svojím príkladom, výzvou alebo špeciálnou oslavou tak strhnete k pomoci aj druhých.

Príležitostí pre vytvorenie darcovskej výzvy je mnoho. Robenie dobra nemá žiadne obmedzenia. Napríklad:

 • oslava narodenín, výročia, promócií alebo svadby
 • športová výzva, ako zabehnutie maratónu, zdolanie horských vrcholov alebo dlhodobá púť
 • iná výzva vo forme stávky, ako „ak vyzbierame 1000 eur, oholím si hlavu“
 • tímová pomáhajúca aktivita
 • akákoľvek iná príležitosť k pomoci

Fantázii sa medze nekladú a výsledkom Vašej výzvy bude skutočná pomoc ľuďom, ktorí sa ocitli v núdzi. Neváhajte a vytvorte si ešte dnes svoju originálnu výzvu.

Darovacia výzva – ako na to?

Cez darovaciu výzvu umožníte svojmu okoliu, aby oslávili váš sviatok, alebo aktivitu konkrétnou pomocou, ktorá je Vášmu srdcu blízka.

Vďaka jednoduchej šablóne je vytvoríte darcovskú stránku ľavou zadnou a nezaberie Vám to viac ako 5 minút.

Ponúkame aj niekoľko tipov, ako spraviť darovanie ešte úspešnejšie:

 1. Napíšte vo výzve svojimi slovami, prečo chcete pomôcť práve cez Človeka v ohrození. Cenné sú osobné skúsenosti, srdcová téma alebo osobný zápal pre tému. Vaše okolie Vás pozná a porozumie tomu. Povedzte im o príležitosti, pri ktorej túto výzvu robíte.
 2. Nastavte si cieľovú sumu, ktorá je podľa Vás dosiahnuteľná. Môže reprezentovať konkrétnu pomoc, napríklad 500 eur = zabezpečenie kúrenia na zimu pre tri rodiny.
 3. Čas trvania výzvy nastavte od dvoch týždňov do 35 dní a využite tento čas naplno.
 4. Nezabudnite do výzvy vložiť fotografie. Jedna fotka často povie viac ako tisíc slov.
 5. Oslovte svoje okolie. Oslovte celý svet. Výzvu môžete poslať komukoľvek. Predovšetkým však nezabudnite na tých najbližších – svoju rodinu, priateľov, známych, ktorí Vám dôverujú a radi podporia Váš nápad. Ani forma oslovenia nemá obmedzenia. Čím osobnejšie, tým lepšie. Použite email, sociálne siete, Messenger, Whatsup alebo akýkoľvek iný spôsob a nezabudnite pripojiť link na výzvu.
 6. Zdieľajte a vyzvite druhých na ďalšie zdieľanie.
 7. Prvý dar je dôležitý, prispejte ním vy. Keď si ktokoľvek ďalší výzvu otvorí, už nebude svietiť 0 ako darovaná suma.
 8. Každý darca, ktorý sa zapojí, od nás dostane mail s poďakovaním. Svojim blízkym sa však môžete poďakovať aj vy. Určite ich tým veľmi potešíte.
 9. Nevzdávajte to a počas celej výzvy buďte aktívni. Vaše úsilie pocítia tí, ktorí potrebujú pomoc. Ďakujeme!

Po ukončení výzvy bude vyzbieraná suma odoslaná na účet Človeka v ohrození. My ju následne použijeme na aktivity, ktoré pomáhajú ľuďom v núdzi – doma aj vo svete.

Ak by ste potrebovali pomoc, viac informácií, fotografie alebo rady, veľmi radi pomôžeme. Neváhajte napísať našej kolegyni Kristíne Jedinej na kristina.jedina@clovekvohrozeni.sk.

Inšpiráciu, ako darcovská výzva môže vyzerať, nájdete aj v tej Petrinej. Spolu s kamarátkami sa rozhodli prejsť dookola ostrova Madeira za 9 dní a zapojili aj svoje okolie. Ponúkli kamarátom, nech si ich kilometre adoptujú za poplatok a pomôžu tak deťom na Slovensku.

Jednu výzvu vytvorila aj firma cez vianočné obdobie a zapojila tak do pomoci svojich zamestnancov. Ich jednotlivé dary následne znásobila.

Na týchto odkazoch nájdete viac o darcovských výzvach či ďalšie tipy pre úspešnú kampaň.

Ďakujeme za vašu podporu. Vďaka vám môžeme pomáhať ľuďom v ohrození.

Naše projekty

Skutočný darček

Globálne vzdelávanie

Jeden svet