Klub priateľov Človeka v ohrození

Klub priateľov Človeka v ohrození je dlhoročná iniciatíva, ktorá združuje ľudí ochotných pravidelne pomáhať tým, ktorí nemali toľko šťastia ako oni. Bez členov klubu by sme nedokázali naplno realizovať naše ciele a zabezpečiť dôstojný život pre čo najviac ľudí na svete.

Príspevky z Klubu priateľov Človeka v ohrození delíme podľa nasledovného kľúča:

  • na humanitárnu pomoc v zahraničí aj na Slovensku a na projekty rozvojovej spolupráce putuje spolu 50 percent vyzbieraných peňazí
  • na vzdelávanie na slovenských školách dávame 25 percent týchto zdrojov
  • 25 percent využívame na organizáciu pomoci a ďalší rozvoj organizácie

Minulý rok sme vďaka finančným príspevkom z Klubu priateľov pomáhali okrem iného po zemetrasení v Nepále, pri zabezpečovaní potravy v Južnom Sudáne alebo so vzdelávaním dievčat v Afganistane, ale organizovali sme i sériu vzdelávacích projektov pre slovenských učiteľov.

POMÔŽTE NÁM POMÁHAŤ! DAROVAŤ MÔŽETE TU

Prečo pomáhať pravidelne?

Naša práca je závislá na našich podporovateľoch a bez nej by nebola možná. Pomáhať ľuďom prežiť v krízových situáciách alebo v tých najchudobnejších krajinách sa nám darí iba vďaka Vašej podpore. Vaša pomoc nám umožňuje slobodne sa rozhodnúť, kde pomáhať, podľa toho, kde to je v tom čase najviac potrebné.

Z pravidelných darov členov Klubu priateľov vytvárame fond, vďaka ktorému po vypuknutí prírodnej katastrofy či ozbrojeného konfliktu nestrácame drahocenný čas, ktorý je potrebný na organizáciu verejnej zbierky , ale môžeme reagovať okamžite vo chvíľach, keď rýchlosť znamená ďalšie zachránené životy.

Ako poďakovanie od nás dostanete každý rok permanentku na náš festival dokumentárnych filmov Jeden svet.

Ako sa stať priateľom Človeka v ohrození?

Stať sa členom Klubu je jednoduché – stačí, ak vyplníte údaje do formulára TU, zvolíte si spôsob platby a platbu zrealizujete prostredníctvom Vašej platobnej karty alebo zadaním trvalého príkazu vo Vašej banke. Celý proces Vám nezaberie viac ako niekoľko minút.

Trvalý príkaz môžete kedykoľvek zmeniť alebo zrušiť – neexistuje žiadna povinná doba podpory našej organizácie. Za každý prejav sme však veľmi vďační a okamžite ho premieňame na pomoc ľuďom, ktorí to práve najviac potrebujú.

Koľko by ste mali prispievať? Väčšina členov Klubu priateľov Človeka v ohrození prispieva 7, 10 či 15 eur mesačne. Ale rozhodnutie o konkrétnej sume je len na Vás. A ak sa neskôr rozhodnete prestať, stačí zrušiť trvalý príkaz.

Ďakujeme, že Vám záleží na ľuďoch a svete okolo nás.