Prejsť na hlávný obsah

Kto sme

Človek v ohrození je mimovládna nezisková organizácia. V roku 1999 ju založila skupina novinárov, ktorými ľudsky pohli drvivé dôsledky konfliktu na civilistov vo vtedajšom vojnou zmietanom Kosove. Ich spontánna humanitárna reakcia vyústila do potreby založiť organizáciu, ktorá adresne reaguje na vzniknuté krízové situácie vo svete.

Naše aktivity sa odvtedy rozrástli. Okrem humanitárnej pomoci sa venujeme aj dlhodobým projektom rozvojovej spolupráce, podpory ľudských práv a globálneho vzdelávania. Najdôležitejšia je podľa nás adresná pomoc, spolupráca s miestnymi partnermi a efektívne využívanie finančných zdrojov. V polovici roku 2016 sme spojili sily s českou organizáciou Člověk v tísni a prebrali sme projekty vo vylúčených komunitách na Slovensku, ktoré dovtedy úspešne viedol Člověk v tísni Slovensko. Začali sme tak pomáhať so sociálnou integráciou ľuďom, ktorých chudoba vytlačila na okraj spoločnosti. Organizujeme medzinárodný festival dokumentárnych filmov Jeden svet. Do roku 2016 sme fungovali ako občianske združenie, po spojení s Člověkom v tísni pôsobíme ako nezisková organizácia pod pôvodným názvom, no s novým logom. Sme tiež súčasťou medzinárodnej siete People in Need.

Naším poslaním

je účinne pomáhať ľuďom, ktorí trpia dôsledkami vojnových konfliktov, prírodných katastrof a autoritárskych režimov. Vzdelávacími aktivitami a prácou vo vylúčených komunitách na Slovensku prispievame k budovaniu otvorenej, tolerantnej a inkluzívnej spoločnosti.

Náš tím

ANDREA-NAJVIRTOVA

Andrea Najvirtová

Riaditeľka

Kristína Jediná

Vedúca oddelenia fundraisingu

LUKAS OSVALD

Lukáš Osvald

Vedúci oddelenia Globálneho vzdelávania a ľudských práv

Lenka Zápotocká

Vedúca oddelenia Programov sociálnej integrácie

Správna rada

Lucia Štasselová

Šimon Pánek

Martina Králová

Boris Strečanský

Christine Mary Hirst

Jan Černý

Dokumenty na stiahnutie

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie