Prejsť na hlávný obsah

Ľudské práva

Rozvojová spolupráca sa zhmotňuje do podpory ľudí, ktorí sa snažia vymaniť z chudoby a ďalej sa rozvíjať. V našich projektoch sa venujeme vzdelávaniu detí a žien v krajinách so slabou vzdelanostnou úrovňou, pomáhame s obnovou živobytia roľníkov, s potravinovou bezpečnosťou a podnecujeme aktívnejšie zapájanie sa ľudí do verejného života.

Našu organizáciu už od jej vzniku zaujíma zaujíma stav ľudských práv vo svete i na Slovensku. Vo svete sledujeme najmä dianie v regiónoch, ktoré sú nám blízke našou historickou skúsenosťou. Dnes monitorujeme predovšetkým situáciu na Kube, v minulosti to boli Bielorusko, Severná Kórea, Čína a krajiny bývalého Sovietskeho zväzu.

Na rozdiel od väčšiny organizácií sa však nevenujeme globálnemu monitoringu porušovania ľudských práv, ale cez jednotlivé projekty sa snažíme zlepšiť dodržiavanie ľudských práv a slobôd a šíriť o nich povedomie doma na Slovensku. Na Slovensku v rámci ochrany ľudských práv sledujeme najmä témy, akými sú rasizmus, diskriminácia, intolerancia, obchodovanie s ľuďmi, práva menšín a extrémizmus. Od roku 2000 organizujeme festival dokumentárnych filmov o ľudských právach Jeden svet.Aktuálne projekty
Kde pomáhame

  • Aktualne Aktuálne projekty
  • Minule Minulé projekty


Mohlo by vás zaujímať


Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie