Prejsť na hlávný obsah

Čo robíme

Človek v ohrození je mimovládna nezisková organizácia, ktorej cieľom je pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú. Od roku 1999 podávame pomocnú ruku ľuďom, ktorých najrôznejšie okolnosti oberajú o dôstojnosť a slobodu. Ľuďom, ktorí trpia dôsledkami vojen, obetiam prírodných katastrof, či tým, ktorí žijú v područí nedemokratických režimov.

Nepôsobíme len v zahraničí. Od nášho vzniku pomáhame aj ľuďom, ktorí sa ocitli v krízovej situácii na Slovensku. Po spojení síl s kolegami zo slovenskej pobočky Člověka v tísni od roku 2016 podporujeme aj ľudí z vylúčených komunít, ktorých chudoba vytláča na okraj spoločnosti. Pracujeme s malými deťmi aj s dospelými. Vzdelávame, poskytujeme pracovné poradenstvo, učíme finančnej gramotnosti, pomáhame klientom vybudovať si dôstojné bývanie a tlačíme na zmenu verejných politík. Prostredníctvom vzdelávacích aktivít sa zároveň snažíme prispieť k budovaniu otvorenej, tolerantnej a solidárnej slovenskej spoločnosti.

Naša práca je rozdelená do troch základných okruhov: rozvojová spolupráca a humanitárna pomoc, sociálna integrácia a globálne vzdelávanie. Osobitné postavenie má festival dokumentárnych filmov Jeden svet, ktorý patrí medzi vlajkové lode organizácie.


Kde pomáhame

  • Aktualne Aktuálne projekty
  • Minule Minulé projekty

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie