Prejsť na hlávný obsah
17 okt 2013

V Južnom Sudáne sme založili pobočku Človeka v ohrození

V okolí mesta Wau v Južnom Sudáne spolupracujeme s malými farmármi,  aby sme im pomohli uľahčiť ich farmárčenie. Aj keď je poľnohospodárstvo v kraji rozšíreným spôsobom zárobku, drobní farmári majú z predaja úrody veľmi malé zisky a nedostatočný prístup na miestne trhy.

V Južnom Sudáne sme založili pobočku Človeka v ohrození a v týchto dňoch spolu s partnermi, s talianskou organizáciou Mani Tese a dvomi miestnymi juhosudánskymi mimovládnymi organizáciami WDG a WOTAP pripravujeme školenia a poľnohospodárske aktivity pre miestne komunity.

           Tomas-2013-web        

Za odborného garanta sme prizvali poľnohospodársku fakultu Katolíckej univerzity vo Wau, ktorá nám pomôže s meraniami výsledkov projektu. Tak zistíme ako ovplyvní zlepšenie poľnohospodárskych aktivít život farmárov, výnosy z pôdy, či zmeny v poľnohospodárskych technikách.

V miestnom rádiu budeme verejnosť pravidelne informovať o ekológii a udržateľných spôsoboch farmárčenia.  

Projekt finančne podporuje SlovakAid, ktorý aj na konferencii 10 rokov SlovakAid v rámci diskusie slovenskej rozvojovej pomoci v Afrike, prostredníctvom štátneho úradníka Buriana potvrdil, že pravdepodobne Slovensko bude podporovať Južný Sudán aj naďalej.

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Globálne vzdelávanie

Jeden svet