Prejsť na hlávný obsah
19 dec 2014

S púchovskými školákmi sme diskutovali o ľudských právach a tolerancii

10. decembra , ktorý je Medzinárodným dňom ľudských práv, sme vycestovali do Púchova, kde sme navštívili študentov tamojšieho gymnázia. Cieľom bolo zamerať vyučovanie na ľudské práva – konkrétne na oblasť tolerancie, rešpektovanie odlišnosti a scitlivovanie voči stereotypom a predsudkom.V rámci projektu „Afrika bez mýtov“ má totiž púchovské gymnázium družbu so školou Mwambiti boys high school v Keni a tak bol predpoklad, že žiakov tieto témy zaujímajú a niečo už o nich aj vedia.
Puchov 1
Náš tím zo sekcie Globálneho vzdelávania robil so študentmi rôzne aktivity. Najskôr besedu o Keni, ktorá mala zbúrať niektoré mýty o tejto krajine. Zúčastnilo sa jej asi 75 žiakov a žiačok, ktorí sa do debaty živo zapájali. Študentov zaujali aj workshopy, ktoré simulovali napríklad také situácie aké je to byť príslušníkom „iného“ etnika, ale aj také, ktoré vysvetľovali ako naše spotrebiteľské správanie ovplyvňuje život ľudí na druhom konci planéty.
Puchov 2
Myslíme si, že globálne vzdelávanie by malo byť dôležitou súčasťou vyučovacieho procesu a ako sa opäť raz potvrdilo, žiakov tieto témy zaujímajú, najmä ak ich pedagógovia dokážu správne podať.

Puchov 3

Projekt Afrika bez mýtov, v rámci ktorého sa uskutočnila návšteva na Gymnáziu v Púchove, je podporený programom slovenskej oficiálnej rozvojovej pomoci SlovakAid.slovakaid---logo-vectors

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Globálne vzdelávanie

Jeden svet