Prejsť na hlávný obsah
26 máj 2014
V kategóriach

Na naše narodeniny opäť pomáhame Balkánu

Edita Bednárová z OZ Človek v ohrození strávila spolu so zástupcami ďalších dvom mimovládnych organizácií uplynulý predĺžený víkend na Balkáne, ktorý zasiahli najničivejšie povodne za posledných 120 rokov. Zmapovali najmä oblasti na sever od Sarajeva, keďže mali od miestnych informácie, že najväčšie pohromy zasiahli práve ľudí žijúcich v týchto oblastiach Bosny a Hercegoviny. Nadviazali kontakty s aktuálnymi a novými partnermi z neziskového sektora a dohodli sa na zabezpečení výkonu humanitárnej pomoci v krajine. Obyvatelia postihnutých oblastí potrebujú najmä gumáky, hygienické potreby a dezinfekčné prostriedky. Tieto sa budú nakupovať aj z peňazí zo zbierky SOS Balkán.Bosna-burza5 web 2

Zaujímavosťou je, že OZ Človek v ohrození oslavuje dnes 15.narodeniny a opäť pomáha Balkánu, kde začínalo. Združenie založil známy novinár Andrej Bán s priateľmi, ktorý uviedol: „Človeka v ohrození sme s kamarátmi založili preto, že sme chceli poskytovať účinnú a adresnú pomoc krajinám po živelných katastrofách a vojnových konfliktoch a prostredníctvom médií o nej informovať verejnosť“. Prvá pomoc od združenia smerovala do Kosova.

Pri príležitosti 15. narodenín pripravuje OZ Človek v ohrození event, ktorý bude v priestoroch kníhkupectva Pantha Rei na Poštovej ulici v Bratislava na budúci pondelok 02.06. Od 18.00 budeme hovoriť o histórii aj súčasnosti združenia, ktoré dnes pomáha humanitárnou a rozvojovou pomocou v 8 krajinách na celom svete. Na podujatí vystúpi zakladateľ OZ Človek v ohrození Andrej Bán, ako aj súčasní zamestnanci ČVO. Témou bude najmä, ale nielen, pomoc krajinám Balkánu.

 

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Globálne vzdelávanie

Jeden svet