Prejsť na hlávný obsah
10 apr 2014

Juhosudánski drobní farmári chcú byť sebestační

Citat-banner

Súčasná situácia vo Wau v Južnom Sudáne:
Okolie mesta Wau v Južnom Sudáne sa teší úrodnej pôde a sezónnemu dostatku zrážok. No napriek tomu je táto oblasť na hranici potravinovej krízy, odkázaná na humanitárnu potravinovú pomoc. Miestni ľudia nemajú dostatok poľnohospodárskych skúseností.

Poľnohospodárstvo vo Wau:
Drobní farmári v okolí mesta Wau používajú neefektívne farmárske metódy, ktoré spôsobujú nízke výnosy a veľmi malé zisky z predaja. Učíme ich spracovávať vypestované ovocie, zeleninu a arašidy. Dbáme aj na ochranu životného prostredia a to prostredníctvom budovania lesných škôlok, výsadby ovocných stromov, či kontroly vypaľovania trávnatých plôch v okolí Wau.

Čo sa nám už podarilo?
V komunitných záhradách sme pomohli vykopať 9 studní a vybavili sme ich vodnými čerpadlami potrebnými na zavlažovanie
540 farmárov získava na školeniach poľnohospodárske zručnosti
Vytvorili sme 18 farmárskych skupín, ktoré si vzájomne budú vymieňať skúsenosti a vzdelávať sa na komunitných políčkach.

Čo ešte potrebujeme zvládnuť?
Vo výške 5.200 eur potrebujeme materiálne zabezpečiť poľnohospodárske aktivity, aby farmári mohli zvýšiť výnosy  z farmárčenia. Vďaka Prof. MUDr. Vladimírovi Krčmérymu DrSc. z VŠZaSP sv. Alžbety, spoločnosti AT&T, Dell a verejnosti sa nám podarilo vyzbierať  už 3.937 eur.

Stále nám však chýba 1.263 eur.

Aj vďaka vašim príspevkom dokážeme spolu s juhosudánskymi drobnými farmármi zvýšiť ich výnosy o 50 %. Vypestované ovocie a arašidy dokážu predať na miestnych trhoch, zvýšia si rodinné príjmy, dokážu uživiť rodinu a získajú výživnejšiu stravu.

darujte-teraz-banner

Spolu sa nám to podarí

Juzny Sudan vyber

 

Pozrite si video od nášho terénneho pracovníka Tomáša Bokora

Tomas2

 

 

 

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie