Prejsť na hlávný obsah
14 jan 2015
V kategóriach

Je naša rozvojová spolupráca trvalo udržateľná?

Je naša rozvojová spolupráca trvalo udržateľná? Čo aktuálne sa deje na Ukrajine, či v Turecku a Slováci to môžu pozitívne ovplyvniť? Aké rovnaké problémy zdieľame s ľuďmi v Azerbajdžane? Na tieto a ďalšie otázky hľadá odpovede projekt DEAR, ktorý sa začal teraz v januári a potrvá tri roky – do decembra 2017.

Rok 2015 je Európskym rokom rozvoja a preto sa tento nový projekt venuje téme financovanie rozvoja a finančné toky smerujúce do rozvojových krajín. Človek v ohrození na tomto projekte spolupracuje s medzinárodnou sieťou Bankwatch (http://bankwatch.org/), koordinátorkou projektu je naša nová kolegyňa Dana Mareková. Cieľom je skúmať, či peniaze idú skutočne tam, kam majú ísť, a či sú rozvojové projekty naozaj úspešné a pomáhajú ľuďom v chudobných krajinách.

rozvoj 2

Kampaň bude prebiehať v 13 krajinách EÚ a jej zámerom je zosúladiť európske investície s aktuálnymi rozvojovými cieľmi EÚ tak, aby reálne podporovali udržateľný rozvoj a znižovanie biedy. Aktivity budú príťažlivým spôsobom poukazovať na to, ako sa nás na Slovensku (ale aj obyvateľov ďalších západných krajín) týkajú veci v rozvojových krajinách.

rozvoj

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie