Vyfiltrujte si články, ktoré vás zaujímajú
1. Kategória
2. Krajina
18.05.2018 14:14

Keď je radosť nákazlivá

V komunitnom centre neziskovej organizácie Človek v ohrození v Kojaticiach sa venujeme širokej škále aktivít pre deti a dospelým zase poskytujeme rôzne služby. Veľký dôraz pritom kladieme na predškolskú prípravu a doučovanie detí, aby sme tým najmenším poskytli lepší štart do ďalšieho vzdelávania. Čo znamená, že úspech mnohé z nich prvýkrát zažijú až u nás. Ďakujeme darcom z Dobrej krajiny aj všetkým, čo si kúpili Skutočný darček Mesiac doučovania pre deti na Slovensku.

Viac
08.02.2018 15:43

Projekt Kariérne poradenstvo pomáha mladým rozhodnúť sa, ako využiť svoj talent

Od júla 2017 sa v komunitných centrách uskutočnili desiatky stretnutí s mladými ľuďmi, motivačné rozhovory, spoznávanie povolaní s ľuďmi, ktorí sa venujú konkrétnym činnostiam. Deti mali možnosť vyskúšať si niektoré povolania, pozrieť ako to vyzerá na pracoviskách a urobiť si predstavu o tom, čo ich možno v budúcnosti čaká.

Viac
15.01.2018 14:59

Mladí ľudia z komunity v Roškovciach natočili krátky film o putovaní po blízkom i vzdialenom okolí

Krátky dokument, ktorý skupina mladých ľudí z Roškoviec natočila, môže pomôcť verejnosti nahliadnuť na svet očami rómskych mladých.  Oni, ako tvorcovia, mali v procese možnosť poukázať na to, čo ich v oblasti ochrany životného prostredia i v ich vlastnom živote trápi i teší. Vďaka projektu S kamerou cez hory sa postupne menil nielen ich vzťah k prírode, ale aj životný štýl. 

Viac