Prejsť na hlávný obsah
07 máj 2013
V kategóriach

Žiadame okamžité prepustenie Zhang Fengyingovej z pracovného tábora.

Aj naše združenie sa pripojilo k otvorenému listu za ľudské práva v Číne:

Ak súhlasíte s obsahom a chcete list podporiť aj Vy, napíšte na facebooku do komentov, či správy svoje meno a profesiu.

Alebo sa pridajte svojim podpisom k petícii

Otvorený list do pracovného tábora, kde je zadržiavaná pani Zhang Fengying

Žiadame o okamžité prepustenie pani Zhang Fengying z pracovného tábora Tiantang He, keďže jej zadržiavanie je v rozpore so Všeobecnou deklaráciou ľudských práv, ktorá hovorí, že žiaden človek nesmie byť podrobovaný mučeniu alebo krutému zaobchádzaniu a že každý má právo na slobodu myslenia, svedomia a náboženstva.

Zároveň vyjadrujeme podporu všetkým ľuďom v Číne, ktorých ľudské práva sú porušované komunistickým režimom.

Tento list posielame na vedomie i slovenskej vláde, predstaviteľom Európskeho parlamentu, Výboru OSN pre ľudské práva a čínskemu veľvyslanectvu v Bratislave a pripomíname, že prípad ako ten pani Zhang Fengying nie je ojedinelý – sú známe prípady tisícov ďalších čínskych disidentov, spomeňme napríklad nezákonne väzneného advokáta Kao Č‘-šenga, ako aj státisíce nevinných praktizujúcich Falun Gongu, zadržiavaných vo väzeniach, pracovných táboroch, záchytných centrách a psychiatrických liečebniach v Číne.

Dúfame, že slovenská i európska elita sa slovami aj skutkami zasadí o zlepšenie situácie v oblasti ľudských práv v Číne a nenechá sa oklamať povrchnou rétorikou komunistického režimu.

S úctivým pozdravom,

 


 

ZhangFengyingO pani Zhang Fengying

Pani Zhang Fengying, 63 ročná, sa nachádza v Pekinskom ženskom pracovnom tábore Tiantang He, kam ju zatvorili potom, ako okoloidúcich v Pekingu informovala o prenasledovaní Falun Gongu. Pani Zhang bola zadržiavaná a väznená viackrát. Počas zadržiavania ju policajti kruto bili. Spútali jej ruky a nohy, zakryli hlavu a nariadili kriminálnym spoluväzňom – ako vrahovia a prostitútky – aby jej utiahli putá, vyzliekli šaty a hodili ju von do treskúcej zimy. V dôsledku brutálneho mučenia stratila vedomie a bola na pokraji smrti. Musela spávať na zemi a nemala sa čím prikryť, dávali jej šoky elektrickými obuškami a nútene ju kŕmili. V súčasnosti jej v pracovnom tábore bránia v spánku a nútia ju sedieť na malej stoličke po dlhé časové obdobia. Obmedzili jej kontakt s rodinou a ignorujú snahy jej advokáta o jej prepustenie.

Adresa pracovného tábora:

北京市大兴区黄村镇天堂河魏永路12号
(No. 12 Tiantang He Weiyong Road, Huang Cun Township, Daxing District)
北京女子劳教所4大队3 班
(Subdivision No.3, Division No.4, Beijing Women’s Forced Labor Camp)
张凤英  女士
(Ms. Fengying Zhang)
邮编:102609  
(Post Code: 102609)
Beijing, China
(Beijing, China)

Telefónne číslo: +86-10-60277013, +86-10-60279755, +86-10-60277013
Zhu Xioli, vedúci tábora:  +86-13901159752
Divízia č. 4, Ženský nútený pracovný tábor Tiantanghe: +86-10-60278899, kl. 5401

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Globálne vzdelávanie

Jeden svet