Prejsť na hlávný obsah
12 jún 2015

Video z Nepálu

Tragédie vo vzdialených krajinách sa dajú najlepšie pochopiť prostredníctvom príbehov bežných ľudí. Aj preto naši kolegovia v teréne nakrútili krátky film o ničivom zemetrasení v Nepále a jeho dopadoch na jednu dedinu.

25. apríla sa pani Dhaně Gurung úplne zmenil život. Zemetrasenie jej zničilo dom, ako i celú dedinu Kerabari v Nepále, kde žije. Aj vďaka vašej pomoci jej mohli naši humanitárni pracovníci dať plachtu a laná, vďaka ktorým má aspoň provizórne bývanie. Ľudí v podobnej situácii, ktorí potrebujú našu pomoc sú však ešte tisíce. Pozrite si krátke video natočené priamo namieste: VIDEO

Viac si o našich aktivitách v tejto ťažko skúšanej krajine môžete prečítať napríklad TU.

Suma v našej zbierke na Nepál prekročila číslo 50 tisíc. Spolu s príspevkom Nadačného fondu Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis (3 000 eur) je to 50 500 eur. Nepálčania stále potrebujú a ešte dlho budú potrebovať našu pomoc. Pomôžte aj vy. Pošlite SMS v hodnote 2 eurá s textom DMS Nepal na číslo 877. K dispozícii je tiež účet OZ Človek v ohrození: SK1711000000002621182213. Peniaze vložte alebo pošlite prevodom, do správy pre príjemcu dajte SOS Nepál. ĎAKUJEME.

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie