Prejsť na hlávný obsah
25 máj 2022
V kategóriach

Svet môžeme zmeniť, komunikuje nové logo Človeka v ohrození

Človek v ohrození predstavil nové logo, ktoré reaguje na najnovšie trendy v komunikácii aj posun organizácie za posledné roky. Modrá farba predstavuje nádej, ústredným symbolom je aj naďalej človek. Ten stojí pevne na nohách a je zbavený ohrady, ktorá ho obmedzovala v jeho slobode.  

Organizácia sa k zmene rozhodla pristúpiť po tom, ako sa používanie pôvodného loga neosvedčilo v praxi. „Život nám ukázal, že doterajšie logo bolo nepraktické v reálnom živote. Nové logo je výsledkom viac ako polročnej práce v spolupráci s našou sesterskou organizáciou Člověk v tísni. Je jednoduché, ľahko pochopiteľné a zároveň vystihuje poslanie Človeka v ohrození, ktorým je pomoc ľuďom” vysvetľuje Andrea Najvirtová, riaditeľka organizácie Človek v ohrození. „Reaguje tiež na neustále rozširovanie našej pomoci do zahraničia. Je ľahšie rozpoznateľné pri pôsobení v medzinárodných misiách a uľahčuje našu prácu v teréne,” dodáva Andrea Najvirtová.  

Nové logo = symbol nádeje 

Človek zostáva aj naďalej ústredným motívom. Ten stojí pevne na nohách a nie je už uzavretý v ohradách, ktoré ho obmedzujú v jeho slobode. Nové logo oproti pôvodnému prináša nádej, že zmena je možná a ľudia, ktorým Človek v ohrození pomáha, majú šancu na dôstojný život. Pomoc ľuďom, ktorí sa ocitli v náročnej životnej situácii, symbolizuje zmysel celej organizácie.  

Nové logo reflektuje na dynamický vývoj udalostí v posledných rokoch, kedy Človek v ohrození potvrdil svoju odbornosť a pripravenosť pomáhať nielen na Slovensku, ale aj vo svete. „Hlavným posolstvom nášho nového loga je, že svet môžeme zmeniť a nemusíme sa len prizerať katastrofám, ktoré sa v ňom dejú. Vojna na Ukrajine, tornádo na Morave, či pomoc so zvládnutím pandémie vo vylúčených komunitách na Slovensku ukázali, že Človek v ohrození podáva pomocnú ruku nielen rýchlo ale aj efektívne,” dopĺňa Lenka Kačmárová, manažérka komunikácie a PR.  

Hlavnými kritériami pri výbere nového loga bola rozpoznateľnosť, estetika, ale aj originalita a variablita v rôznych jazykových prevedeniach. Autorom loga je štúdio Marvil z Českej republiky. Slúžiť bude nielen pre Človeka v ohrození, ale aj celú medzinárodnú sieť People in Need.  

Človek v ohrození dlhodobo pomáha ľuďom, ktorí stratili bezpečie, dôstojnosť alebo živobytie. Reaguje pri náhlych katastrofách, podáva pomocnú ruku ľuďom z vylúčených komunít a spája spoločnosť. Na Slovensku aj vo svete. 

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie