Prejsť na hlávný obsah
18 mar 2007
V kategóriach

Spomienka na 4. výročie masového zatýkania disidentov na Kube (marec 2007)

16. marca 2007 sme v bratislavskom klube A4 – Nultý priestor zorganizovali kultúrny večer venovaný politickým väzňom na Kube nazvaný Tá pravá Kuba. Cieľom podujatia, na ktorom mala verejnosť možnosť ochutnať typické kubánske jedlo a nápoje z rumu, bolo ukázať, že Kuba nie je len obľúbenou turistickou destináciou, ale i krajinou, kde je približne 300 ľudí väznených za svoje názory.

Po prezentácii fotografií politických väzňov na Kube sa premietal film Cuba Libre: Najväčšia túžba a na záver podujatia vystúpila hudobná skupina El Poderoso.

Združenie Človek v ohrození po prvý krát koordinovalo spomienkové marcové podujatia i v iných slovenských mestách: v Kremnici, Žiline, Turčianskych Tepliciach a Trnave. Ich súčasťou bola výstava fotografií, diskusia o porušovaní ľudských práv na Kube, v Kremnici i symbolická omša za politických väzňov na Kube.

Slovenská verejnosť mala počas spomienkových podujatí možnosť podpísať sa pod petíciu za prepustenie všetkých politických väzňov na Kube. Text petície spolu s 627 vyzbieranými podpismi bol odoslaný Veľvyslanectvu Kubánskej republiky v SR.

Združenie zorganizovalo podujatia pripomínajúce masové zatknutie 75 oponentov režimu Fidela Castra na Kube už po štvrtý krát. V minulosti sme si kubánsky 18. marec 2003 tiež pripomenuli prostredníctvom výstav fotografií, premietania filmov a diskusií.

 

Fotogaléria:

 

Výstava fotografií v Kremnici
Koncert kvarteta El Poderoso v A4
Koncert kvarteta El Poderoso v A4

 

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie