Prejsť na hlávný obsah
05 feb 2012

Slovenské školy podporujú vzdelanie afganských detí

 

Foto SZ_Nov_Dubnica_2 Foto SZ_Nov_Dubnica_3

Kampaň Pomôž dieťaťu z Afganistanu vrátiť sa do školy podporilo 17 škôl z celého Slovenska. Vďaka nim budeme môcť podporiť 16 detí v štúdiu. 

Foto Gym_1.maja_Malacky_P1010081 Foto Gym_1.maja_Malacky_P1010085

Prváčikovia základných škôl, ale i maturanti kreslili plagáty, rozdávali letáky, lepili propagačné listiny, pripravovali rozhlasové okienka, obchádzali školu so špeciálnymi pokladničkami, benefičné koncerty, dokonca aj písali články do novín. 

„Pre mňa najväčšie prekvapenie bolo, keď už ďalší deň prváci priniesli peniaze. Postupne, bez dohovárania, po 2 týždňoch sme mali pozbierané peniaze,“ hovorí Katarína Válentová, zástupkyňa riaditeľky na SOŠ na Grešákovej ulici v Košiciach. 

 „Decká navrhli výrobu náramkov, svietnikov, pečenie koláčikov, robenie cukrových jabĺčok a  usporiadanie benefičného koncertu. Stretali sa aj žiaci rôznych tried popoludní, vždy niekto aktivitu zastrešil, vyhlásil v školskom rozhlase, vyrobil plagát…,“ opisuje Jana Kramárová, riaditeľka Súkromnej základnej školy na Ulici SNP v Novej Dubnici a dodáva: „Myslím si, že z tohto projektu okrem dieťaťa v Afganistane môže veľa získať aj dieťa na Slovensku.“  

Spolu so školami, individuálnymi darcami a kolektívmi tak v roku 2012 podporíme 75 detí, ktoré i vďaka vám budú môcť rok chodiť do školy namiesto práce na ulici.

{phocagallery view=category|categoryid=22|limitstart=0|limitcount=0}

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Globálne vzdelávanie

Jeden svet