Prejsť na hlávný obsah
31 aug 2016

Skvelá Letná škola v Moldavsku je za nami

Aktivity Človeka v ohrození v Moldavsku sú dlhodobo zamerané na podporu budovania občianskej spoločnosti, najmä na prácu s mladými ľuďmi, ktorí majú možnosti svojim aktívnym občianstvom meniť svet vo svojom okolí. Náš projekt „Jeden svet“ má za cieľ pomôcť mladým ľuďom po celom Moldavsku vybudovať sieť neformálnych filmových klubov, v ktorých sa pri premietaní dokumentov s ľudsko-právnou tematikou a následných diskusiách majú možnosť aktivizovať ďalší mladí ľudia v témach, ktoré sú pre nich relevantné tam, kde žijú. Tento projekt je podporený zo Slovakaid.

IMG 8708

V dňoch 20.-24.8. sa naši kolegovia zúčastnili Letnej školy pre lídrov miestnych filmových klubov v Moldavsku. Program letnej školy bol zameraný na udržanie a zvyšovanie motivácie lídrov filmových klubov v realizácii premietaní a debát na rozmanité spoločenské témy. Zároveň sa lektori v spolupráci s partnerom projektu, OWH Studio, zamerali na zlepšovanie schopností účastníkov a účastníčok v oblasti vedenia debát a pravidiel argumentácie, práce s publikom, rečníctva a aktívneho občianstva na lokálnej úrovni.

IMG 8690

Mládežníci z Moldavska príjemne prekvapili svojimi zručnosťami a vedomosťami. Boli aktívni vo všetkých blokoch programu a spolupráca s nimi je viac než pozitívna. Potenciál účastníkov/čok je veľký a formujú sa z nich skutoční lídri, ktorí dúfame, budú pôsobiť tak na lokálnej, ako aj národnej úrovni.

IMG 8744

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Globálne vzdelávanie

Jeden svet