Prejsť na hlávný obsah
04 apr 2016
V kategóriach

S novým ministrom sme hovorili o prioritách v envirootázkach

V piatok sa zástupcovia environmentálnych mimovládnych organizácií stretli s novým ministrom životného prostredia Lászlómom Solymos aj štátnymi tajomníkmi rezortu.

„Toto stretnutie bolo z viacerých pohľadov výnimočné,“ hovorí kampanierka Dana Mareková, ktorá bola medzi pozvanými. „Zhodli sme sa, že je to po prvýkrát, čo sme mali šancu sa stretnúť s takto reprezentatívnou zostavou MŽP, a to ešte počas prípravy programového vyhlásenia vlády.“

Odzneli priority v kľúčových environmentálnych témach, na ktoré sa budú obe strany – ako mimovládne organizácie, tak ministerstvo – v najbližších rokoch zameriavať.

Pre kampane, ktoré sleduje Človek v ohrození v spolupráci s Bankwatch, je dôležité, že medzi prioritami nechýba klíma, regionálna spolupráca na ochrane životného prostredia aj koherencia politík. Rovnako na stretnutí opakovane zaznelo, že ministerstvo má záujem o spoluprácu s aktívnymi občanmi a MVO.

„Aby nezostalo len pri hovorených slovách, v sobotu sme pánovi ministrovi poslali spoločný email s našimi prioritami v jednotlivých témach: klíma, vody, biodiverzita, odpady, vrátane starých záťaží, energetika a účasť verejnosti na rozhodovaní. Chceme tak zvýšiť šancu, že ich ministerstvo odrazí vo svojom programe, prípadne zohrajú rolu počas slovenského predsedníctva, na ktoré sa MŽP intenzívne pripravuje,“ uzatvára Mareková.

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie