Prejsť na hlávný obsah
20 mar 2014
V kategóriach

Privítali sme ďalšiu návštevu kubánskych aktivistov

Vďaka minuloročným zmenám v zákone o cestovaní sme mohli na Slovensku privítať už tretiu návštevu kubánskych aktivistov – členov Asociácie nezávislých právnikov.

Maria Esperanza Rodriguez Bernal, Wilfredo Vallin Almeida a Amado Calixto Gammalame sa počas svojej študijnej cesty mali možnosť stretnúť so slovenskými odborníkmi v oblasti práva a jeho vývoja pred a počas obdobia transformácie. Okrem odborných návštev, absolvovali aj stretnutia s podpredsedom NR SR a predsedom KDH, Jánom Figeľom, podpredsedníčkou NR SR Erikou Jurinovou, či verejnou ochrankyňou práv JUDr. Janou Dubovcovou.

Kuba-navsteva1-pravnici3 Kuba-navsteva1-pravnici1
Kuba-navsteva1-pravnici2 Kuba-navsteva1-pravnici4

Asociácia nezávislých právnikov poskytuje vo viacerých provinciách ostrova bezplatné právne poradenstvo v rôznych oblastiach (trestné právo, bytové právo, politické a občianske slobody), realizuje kurzy základov práva a pomocou videozáznamov približuje kubánskym občanom základné informácie o právnom systéme.


 

Človek v ohrození už 11 rokov podporuje nezávislú občiansku spoločnosť na Kube. V roku 2013 zorganizovalo združenie dve úspešné cesty kubánskych aktivistov na Slovensko. Okrem toho naďalej pokračujeme v podpore združení, ktorých cieľom je šírenie občianskeho vzdelania a informácií (kurzy nových technológií, vydávanie časopisov s občianskou tematikou, tvorba a šírenie videozáznamov z občianskych diskusií) a iných aktivít občianskej participácie.

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie