Pomoc pre Nepál

Zúbožený Nepál minulý týždeň zasiahlo ďalšie silné zemetrasenie. Epicentrum malo vyše 80 kilometrov na východ od Káthmándú. Všetci členovia humanitárneho tímu, ktorý realizuje v Nepále pomoc z prostriedkov slovenských a českých darcov, sú našťastie v poriadku.

Nepál 2

„Bolo to riadne silné. Ľudia sú vystrašení, náš tím sa presunul na iné miesto, pretože hotel, v ktorom bývame by už pravdepodobne ďalšie otrasy nezvládol,“ opisuje koordinátorka humanitárnej pomoci Denisa Bultasová.

Nepál 1

Náš tím sa momentálne zameriava najmä na distribúciu celtovinových plachiet na stavbu provizórnych prístreškov. Tie sú teraz najpotrebnejšie, pretože sa začína monzúnové obdobie. Materiál už dostalo 7 tisíc rodín a distribúcia bude pokračovať.

V Nepále je a ešte dlhé mesiace bude mnoho práce. Zemetrasenie si vyžiadalo viac ako 8 000 obetí na životoch, niekoľko desiatok tisíc ľudí je zranených. Zemetrasenie zrovnalo so zemou 200 000 domov, ďalších 175 000 je zničených. Pomoc potrebujú viac ako 3 milióny ľudí.

Pomôcť obetiam zemetrasenia môžu Slováci aj poslaním SMS-ky s textom DMS NEPAL na číslo 877. Cena SMS-ky sú 2 eurá. K dispozícii je aj účet OZ Človek v ohrození: SK1711000000002621182213. Peniaze môžete vložiť alebo poslať prevodom, do správy pre príjemcu dajte SOS Nepál.