Prejsť na hlávný obsah
18 máj 2015

Pomoc pre Nepál

Zúbožený Nepál minulý týždeň zasiahlo ďalšie silné zemetrasenie. Epicentrum malo vyše 80 kilometrov na východ od Káthmándú. Všetci členovia humanitárneho tímu, ktorý realizuje v Nepále pomoc z prostriedkov slovenských a českých darcov, sú našťastie v poriadku.

Nepál 2

„Bolo to riadne silné. Ľudia sú vystrašení, náš tím sa presunul na iné miesto, pretože hotel, v ktorom bývame by už pravdepodobne ďalšie otrasy nezvládol,“ opisuje koordinátorka humanitárnej pomoci Denisa Bultasová.

Nepál 1

Náš tím sa momentálne zameriava najmä na distribúciu celtovinových plachiet na stavbu provizórnych prístreškov. Tie sú teraz najpotrebnejšie, pretože sa začína monzúnové obdobie. Materiál už dostalo 7 tisíc rodín a distribúcia bude pokračovať.

V Nepále je a ešte dlhé mesiace bude mnoho práce. Zemetrasenie si vyžiadalo viac ako 8 000 obetí na životoch, niekoľko desiatok tisíc ľudí je zranených. Zemetrasenie zrovnalo so zemou 200 000 domov, ďalších 175 000 je zničených. Pomoc potrebujú viac ako 3 milióny ľudí.

Pomôcť obetiam zemetrasenia môžu Slováci aj poslaním SMS-ky s textom DMS NEPAL na číslo 877. Cena SMS-ky sú 2 eurá. K dispozícii je aj účet OZ Človek v ohrození: SK1711000000002621182213. Peniaze môžete vložiť alebo poslať prevodom, do správy pre príjemcu dajte SOS Nepál.

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Globálne vzdelávanie

Jeden svet