Prejsť na hlávný obsah
25 mar 2011

Podujatia k MDŽ v Gruzínsku a v Afganistane

Pri príležitosti 100. výročia Medzinárodného dňa žien organizovali naše partnerské organizácie v Gruzínsku a Afganistane rôzne podujatia. Prostredníctvom našich zástupkýň sa ich zúčastnilo aj OZ Človek v ohrození.

 

Gruzínsko

Naša partnerská organizácia v Gruzínsku, Women’s Fund in Georgia (WFG), usporiadala 12. marca v hoteli Vere Palace v Tbilisi konferenciu “We Empower Women” (Posilňujeme ženy). WFG odprezentovalo svoje aktuálne projekty, dosiahnuté úspechy a širšej verejnosti predstavili svojich partnerov a podporovateľov. Slávnostnej recepcie sa zúčastnili zástupkyne a zástupcovia ženských organizácii, gruzínskych ministerstiev, firiem a médií.  Projekt pomoci vysídlencom, ktorý realizujeme od r. 2010  v troch gruzínskych komunitách, predstavili Marcela Ondeková a Mária Radváková.

Tbilisi_marec_2011_-_Konferencia_Gruzinskeho_zenskeho_fondu_k_MDZ_-_Marcela_a_Maria_s_moderatorkou_pred_publikom

Zľava: Mariam Gagoshashvili – projektová manažérka Gruzínskeho ženského fondu, Marcela Ondeková, šéfka humanitárnej a rozvojovej sekcie v Človeku v ohrození a projektová manažérka Mária Radváková.

 

Tbilisi_marec_2011_-_Konferencia_Gruzinskeho_zenskeho_fondu_k_MDZ_-_publikum

Publikum na konferencí “We Empower Women”.

 

Afganistan

 

Náš lokálny partner v Afganistane Afghan Women’s Resource Centre (AWRC) usporiadal podujatie pri príležitosti MDŽ 17.marca v meste Charikar v provincii Parwan, kde realizujeme aj náš projekt Rozvoj vidieka v Afganistane. Pozvaných bolo takmer 100 žien – členiek regionálnej siete AWRC, predstaviteliek Ministerstva pre ženské záležitosti a žien z komunít, v ktorých AWRC realizuje svoje aktivity. Počas podujatia jednotliví prednášajúci diskutovali o Národnom akčnom pláne pre ženy v Afganistane (The National Action Plan for the Women of Afghanistan) a prispievaní žien do rozvoja afganskej spoločnosti. Za Človeka v ohrození sa stretnutia zúčastnila naša terénna pracovníčka Jana Jakubíková.

 

AWRC_1web

Manažér advokačných projektov AWRC zameral svoj príspevok na práva žien v islame.

 

AWRC_8web

Účastníčky prezentovali rôzne povolania, ktoré ženy v Afganistane v súčasnosti vykonávajú: vojačky, lekárky, inžinierky. Vyzdvihovali aj dôležitosť bežných domácich prác, ktoré ženy vykonávajú pre svoje rodiny.

 

AWRC_9web

Účastníčky sa zamysleli nad svojou víziou postavenia žien v Afganistane, ktorú by si priali v novom roku. Afganský nový rok sa začal 21.marca.

 

AWRC_11web

Partnerská organizácia Afghan Women’s Resource Centre.

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie