Prejsť na hlávný obsah
08 feb 2012

Podpora slobody prejavu a prístupu k informáciám v Bielorusku (2011)

Podporujeme demokratickú občiansku spoločnosť v Bielorusku. Kladieme dôraz na rešpektovanie slobody prejavu a právo prijímať a rozširovať informácie alebo myšlienky.

Projekt uskutočňujeme v spolupráci s bieloruskými nezávislými médiami a aktivistami, ktorí využívajú sociálne siete a internet. 

Nezávislí bieloruskí novinári navštívili v apríli 2012 Slovensko, aby sa oboznámili so skúsenosťami našej krajiny s demokratickou transformáciou. Zaujímali sa o podporu ľudských práv a práv menšín, ekonomické a sociálne reformy, boj proti korupcii a tiež o zahraničnú politiku Slovenska voči Bielorusku. 

Oficiálne ich prijal podpredseda Národnej rady Ján Figeľ. Novinári absolvovali niekoľko stretnutí s viacerými predstaviteľmi politických strán, predstaviteľmi MZV SR, samospráv, mimovládnych organizácií a médií.

IMG 0748 Foto: Bieloruskí novinári so zahranično-politickým analytikom Pavlom Demešom a vedúcou oddelenia podpory ľudských práv Norou Beňákovou.

Ponúkame Vám video rozhovor na TA3 s novinárkou Natalliou Semianovichovou a Dzmitryom Lukashukom.

Návštevu bieloruských novinárov podporil „German Marshall Fund of the United States“ – americká inštitúcia, ktorá podporuje zdieľanie myšlienok a spoluprácu medzi USA a Európou v duchu povojnového Marshallovho plánu.

Projekt sa realizuje vďaka finančnej podpore Programu SlovakAID.

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Globálne vzdelávanie

Jeden svet