Prejsť na hlávný obsah
04 mar 2007

Podpora podnikania vidieckych žien a zvyšovanie ich zručností (2005-2006)

V rámci projektu sa konali tréningy na získanie pracovných zručností pre 200 žien. 40 žien dostalo pôžičku na založenie drobného podnikania. Ženy použili peniaze najmä na nákup, chov a predaj hydiny, obchod so zeleninou, malé pekárne, či krajčírske dielne. Zo splátok za pôžičky bol vytvorený revolvingový fond na podporu ďalšej skupiny žien.

Lokálny partner projektu, organizácia Afghan Women Resource Center, naďalej pokračuje v mikropôžičkovom programe. Z dvoch komunitných centier, ktorých činnosť sme rozbehli, sa na komunitné centrum v Ushturgram nášmu partnerovi bohužiaľ nepodarilo získať finančné zdroje, zato centrum v Shekrkhankhel nielen pokračuje v činnosti, ale podarilo sa mu rozšíriť aj jeho služby pre miestne ženy. Toto centrum bude do r. 2011 podporovať grant kanadskej organizácie Peace and Development.

V súčasnosti sa v centre organizujú nasledovné kurzy:

– kurz gramotnosti – úroveň 4, 5, 6, 8, 9 (146 žien)
– výroba tkaných kobercov (10 žien)
– spracovanie mliečnych výrobkov (25 žien)
– kurz vyšívania (30 žien)

Centrum tiež ponúka škôlku pre deti účastníčok kurzov a 30 žien nedávno získalo mikropôžičku na rozbehnutie drobného podnikania.

 

Projekt sme realizovali s finančnou podporou Programu SlovakAID v spolupráci s miestnou organizáciou Afghan Women Resource Center.

 

Fotogaléria:

Fotografie z roku 2010 zachytávajúce pokračujúce aktivity komunitného centra Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 Shekrkhankhel (autorka M. Ondeková):

 

Fotografie z roku 2005 zachytávajúce kurzy šitia (autorka M. Ondeková):

Rozvojová spolupráca

Podporujeme právo žien a mužov na dôstojný život.

Prispievame k zlepšeniu kvality života ľudí dlhodobými systematickými riešeniami v krízových oblastiach sveta.

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie