Prejsť na hlávný obsah
21 dec 2012

Naši dobrovoľníci v Keni už pracujú v terénne

Človek v ohrození poskytuje spoločne s partnerskou organizáciou NECOFA zázemie pre 6 dobrovoľníkov v kenskom mestečku Molo. 4 dobrovoľníčky (z Českej republiky, Poľska, Slovinsky a Franzúzska) spolu s dvoma kesnkými kolegami vycestovali do Kene na 6 mesiacov. Ich úlohou je vytvoriť mapu, ktorá uľahčí pomoc pri humanitárnych katastrofách.  V teréne zbierajú  informácie k humanitárnym účelom pre prípad živelných katastrof alebo násilných konfliktov. Následne ich zdieľajú cez otvorené webové platformy ako Open Street Map a Sahana Eden. Súčasťou ich práce je taktiež školenie miestnych ľudí, ktorí budú mapy a databázy doplňovať a aktualizovať v budúcnosti.

Mapovani v Baringu 1Web Mapovani v Baringu 3Web

Dobrovoľnícky projekt Európskej Únie EUROSHA zastrešuje francúzska organizácia France Voluntairs, ktorá okrem človeka v ohrození spolupracuje aj s ďalšími európskymi organizáciami. V rámci projektu vycestovalo do štyroch afrických krajín – Keňa, Burundi, Stredoafrická republika, Čad 18 dobrovoľníkov z rôznych krajín Európy. 

Mapovani v Baringu 2Web Mapovani v Baringu 4Web

Náš keňský doborovoľnícky tím sa v novembri  pustil do terénnej práce v dištrikte Baringo, zmapovali mesto Marigat a povodňovú oblasť dolného toku rieky Molo. Vyškolili šesť zástupcov miestnej komunity v používaní GPS, terénneho prieskumu a editácie máp. V nasledujúcich mesiacoch sa dobrovoľníci zamerajú na mapovanie dištriktov, ktoré sa stali miestom povolebných nepokojov v rokoch 2007 a 2008. Práve tu hrozia násilnosti v súvislosti s budúcimi voľbami v marci 2013. O tom ako sa darí dobrovoľníkom v Keni, si môžete prečítať na ich blogoch v angličtine alebo v češtine.

Chcem pomôcť ľuďom v rozvojových krajinách

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie