Prejsť na hlávný obsah
16 jan 2023
V kategóriach

Eurokomisárka a Eurokomisár stihli na Slovensku navštíviť aj Integračné centrum v Košiciach

V júni 2022 vzniklo spojením 10 organizácií Integračné centrum v Košiciach, ktoré má za úlohu pomáhať ľuďom. Človek v ohrození je jednou zo štyroch organizácií, ktoré poskytujú poradenstvo až päťkrát do týždňa. 

Návšteva v Integračnom centre Košicekého kraja

Eurokomisár so svojim nabitým programom postíhal veľa  

Hlavným bodom návštevy Eurokomisára Schmidta a Eurokomisárky pre kohéziu Elisu Ferreira bolo stretnutie so zakladateľmi projektu, ktorý už od roku 2020 účinne pomáha ľuďom utekajúcim pred vojnovým konfliktom v Ukrajine. Nadácia DEDO na východe už od prvých dní pomáha umiestňovať jednotlivcov a rodiny unikajúcich pred ruskou agresiou na bezpečné miesta. Pomáha im s hľadaním domova a stará sa o to, aby si aj títo ľudia našli prácu a mohli tak žiť plnohodnotný život aj v našej krajine.

Prezentácia aktivít Integračného centra v Košiciach

Medzizastávkou bolo Integračné centrum v Košiciach

Eurokomisár aj so svojimi kolegami a kolegyňami si nenechali ujsť ani Integračné centrum v Košiciach, ktoré od svojho spustenia pomohlo približne 350 ľuďom s ubytovaním či inými bazálnymi potrebami. Skupine robila sprievod ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová. Na spoločnej diskusii sa porozprávali o fungovaní Integračného centra a jeho dopade na spoločnosť na východnom Slovensku. 

Ministerka investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová

Poskytovanie pomoci donekonečna a ešte ďalej

Víziou Integračného centra je získať dostatok financií na fungovanie a poskytovanie pomoci ľuďom kontinuálne i po skončení vojnového konfliktu. Aj táto téma bola predmetom diskusie politikov. Eurokomisárka pre kohéziu Elisa Ferreira príjemne prekvapila svojou angažovanosťou do tejto problematiky – pýtala sa rôzne otázky a zaujímala sa o budúcnosť Integračného centra. 

Eurokomisárka pre kohéziu Elisa Ferreira

Ak vás zaujímajú aktivity a činnosti, ktoré Integračné centrum spolu s Človekom v ohrození organizujú, neváhajte a navštívte ich facebookový profil.

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie