Prejsť na hlávný obsah
19 feb 2014

Na Filipínach staviame školu

Centrálna oblasť Filipín bola  8. novembra zasiahnutá ničivým tajfúnom Haiyan s rýchlosťou vetra až 235 kilometrov za hodinu, najsilnejším, aký bol doteraz zaznamenaný.

Filipíny sú treťou krajinou na svete s najvyšším rizikom postihnutia prírodnou katastrofou. Až jedna tretina obyvateľstva žije pod hranicou chudoby. Práve táto skupina je najzraniteľnejšia voči cyklónom, povodniam, zemetraseniam a sopečným erupciám, ktorým sú Filipíny vystavené.

filipiny
Santa Fe High School, Bantayan Island
filipiny2
Santa Fe High School, Bantayan Island

Aj Človek v ohrození ako mnohé iné organizácie zorganizoval pre ľudí postihnutých tajfúnom verejnú zbierku. Doteraz sme vybierali 2 600 EUR. Okrem toho sme sa rozhodli prispieť aj z Klubu darcov sumou 1 000 EUR.

Filipiny3Tento obnos bude prevedený našej partnerskej organizácii Polska Akcja Humanitarna (PAH), ktorá začala na ostrove Bantayan s výstavbou kontajnerovej školy v spolupráci s miestnou organizáciou Young Pioneer Disaster Response (YPDR).

Triedy, ktoré vzniknú prerobením nepotrebných prepravných kontajnerov budú odolné tak voči tajfúnom ako aj zemetraseniam, ktoré sa v oblasti vyskytujú.

Verejnú zbierku pre Filipíny sme už ukončili. Ďakujeme veľmi pekne všetkým darcom. 

 

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie