Prejsť na hlávný obsah
06 mar 2019

Moje meno je Roua a chcem byť policajtka

Marec je mesiacom, v ktorom pravidelne oslavujeme ženy a dievčatá po celom svete. Svojím blízkym prajeme mnoho šťastia, zdravia, lásky a úspechov. My v Človeku v ohrození máme tiež svoje priania, ktoré by sme aspoň niektorým dievčatám a ženám radi splnili. A nielen im.

Toto je príbeh jedného z týchto dievčat a jej rodiny.

Roua Libanon

Ahojte, ja som Roua. S mojou rodinou sme utiekli pred vojnou zo Sýrie a teraz bývame v Akkare na severe Libanonu, v tábore pre ľudí na úteku.

ľudia na úteku Libanon

Máme šťastie, lebo kým iné deti žijú v stanoch, my máme zbitý domček. Toto sú môj ocino a súrodenci. Poďte, vezmem vás dnu!

ľudia na úteku Libanon

Toto je moja mamina a takto to u nás vyzerá.Máme to skromné, ale najdôležitejšie je, že sme v bezpečí a máme kde bývať.

Mamine sa tu podarilo zamestnať. Pracuje ako čašníčka a môže tak prispievať do domáceho rozpočtu. Nie všetky mamy si tu nájdu prácu.

Safia Libanon

Toto je moja mladšia sestra. Volá sa Safia. Keď budem veľká, chcem byť policajtka. Safia rozmýšľa, že bude učiteľka alebo lekárka.

skola Libanon

S pomocou sa nám to môže podariť. Kvôli vojne sme veľa zameškali, ale vďaka nim už chodíme znova do školy. Mám to tu rada. Aj moja mladšia sestra Safia chodí rada do školy.

Nájdete nás na fotkách z našich tried? 🙂

Pomôžte nám dostať do tried čo najviac detí.

Vaša podpora dokáže zmeniť budúcnosť dievčat ako sú Roua, Safia a mnohé ďalšie. Vďaka vzdelaniu sa môžu z traumatických zážitkov presunúť do lepšej budúcnosti.
Ďakujeme.

Viac sa o vzdelávaní v Libanone a našich projektoch dočítate tu

FOTO: Ján Husár

Tags: , ,

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie