Prejsť na hlávný obsah
15 nov 2013

Nájdu si Keňania maštaľ pod Vianočným stromčekom ?


Na našom charitatívnom e-shope www.cloveciny.sk máte teraz možnosť kúpiť netradičný Vianočný darček.

CVO-Cloveciny-nove produkty-foto

K stálym produktom ako zvieratá a školské pomôcky pribudlo aj obilie a materiál na stavbu prístreškov pre hospodárske zvieratá. Obidva produkty využijú kenskí žiaci z poľnohospodárskych učilíšť v kraji Nakuru.

Spolupracujeme so siedmymi kenskými učilišťami, na ktorých sa budú zakladať ukážkové ekologické záhrady. Tieto by mali poslúžiť ako inšpirácia nie len pre žiakov, ale aj pre miestnych farmárov. Mladí ľudia nevidia perspektívu v poľnohospodárstve, a tak sa hromadne presúvajú do miest, pričom zanechávajú za sebou nevyužitý potenciál vidieka. 

Ako využijeme Vaše Vianočné dary ?
V rámci vyučovania budú žiaci v záhradách pestovať najmä proso a cirok, z ktorých pripravia pre školské jedálne tradičnú kašu ugali. Pri kolonizácii sa ugali vytratilo z jedálnička miestnych Keňanov a nahradili ho kukuricou, tá má však nižšie nutričné hodnoty ako proso. Aj vďaka darcom zo Slovenska môže sedem škôl z Kenského poľnohospodárskeho centra Nakuru získať materiálne vybavenie pre chov zvierat, najmä oviec a kôz. Prístrešky si však budú žiaci s pomocou učiteľov a pod dohľadom odborníkov stavať sami. Prístrešok zaistí ovciam bezpečnosť a ochráni ich, zároveň bude omnoho jednoduchšie zbierať hnoj, ktorý použijú na hnojenie záhrad a výrobu pesticídov.

Súčasní a budúci mladí farmári tak budú môcť aj vďaka Vám na vlastné oči vidieť a vyskúšať si pestovanie záhrady, chov hospodárskych zvierat, produkciu potravinových výrobkov a spracovanie ovčej vlny.

Nové produkty – obilie a materiál na prístrešok sme zaradili pod novú kategóriu Záhrada. Keďže samotná maštaľ stojí až do 1078 eur, rozdelili sme príspevok na materiál do troch cenových úrovní. Môžete prispieť na stavbu maštale kúpou materiálu v hodnote 5, 10 alebo 20 eur. Za 5 kg prosa miniete 10 eur. Za každý nákup máte možnosť získať personalizovaný certifikát s vlastným textom. Tak neváhajte a zabezpečte mladým farmárom darček pod stromček.


Projekt uskutočňujeme vďaka finančnej podpore SlovakAid

slovakaid

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie