Prejsť na hlávný obsah
21 júl 2014

Kenskí školáci šíria osvetu v miestnej komunite

Žiaci strednej školy v meste Njoro v Keni zorganizovali deň otvorených dverí pre verejnosť, počas ktorého ukázali, čo všetko sa naučili aj vďaka nám. V rámci poľnohospodárskeho klubu na škole sa učia rôzne poznatky a techniky o tom ako pestovať a následne spracúvať miestne suroviny. Miestnej komunite teda predstavili výsledky svojej práce: maslo, ghee (maslo zbavené všetkých mliečnych súčastí a vody), mangový džús či tradičné jedlo kmeňa Kalenjin – mursik. Medzi sprievodné akcie patrili energiu šetriace techniky a prednášky na tému farmárčenia s využitím obmedzenej výmery poľnohospodárskej pôdy. Potom návštevníkov previedli svojou farmou a vysvetľovali význam a prínos chovu kôz, sliepok a rýb pre zdravú a plnohodnotnú výživu.
foto Piava 5
Žiaci tak nielen že šírili osvetu, ale návštevníci mohli tiež bližšie spoznať miestnu školu a zapísať na ňu svoje deti.

Na podujatí sa zúčastnil aj miestny zástupca kenského parlamentu, krajský riaditeľ vzdelávania mládeže, riaditeľ partnerskej organizácie Samuel Muhunyu a mnoho učiteľov, žiakov a členov miestnej komunity.
foto Piava 4
Na záver si mohli záujemcovia zasadiť si v areáli školy svoj vlastný strom.

Projekt OZ Človek v ohrození „Zvyšovanie potravinovej bezpečnosti malých farmárov prostredníctvom šírenia praktických poznatkov odbornými učilišťami v kraji Nakuru“ je financovaný z prostriedkov SlovakAid slovak aid original siroke

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie