Prejsť na hlávný obsah
12 máj 2014

Hostili sme inšpiratívneho Keňana

Na prelome apríla a mája navštívil na pozvanie OZ Človek v ohrození Slovensko vzácny hosť z Kene – Samuel Muhunyu, riaditeľ organizácie NECOFA, ktorá sa venuje podpore EKO farmárstva a rozvoju sociálneho podnikania v Keni. Samuel je tiež ambasádorom hnutia SlowFood a popritom sa angažuje v celospoločenských diskusiách o budovaní mieru či o medzikultúrnych a politických vzťahoch na národnej a medzinárodnej úrovni.

IMG 9788 P1060250

Pripravili sme mu bohatý program – stretol sa s viacerými novinármi zo súkromnej aj z verejnoprávnej sféry. O stave a možnostiach slovenskej a kenskej žurnalistiky sa rozprával napríklad s redaktorkou RTVS, či novinárom zo SME. Zaujalo ho tiež stretnutie s Tomášom Uhňákom, ktorý píše pre internetovú stránku o poľnohospodárstve, jedle a výžive a2alarm.cz.
Samuel a edita
Samuel Muhunyu nezostal len v Bratislave, ale bol aj v Trnave. V oboch mestách sme s ním zorganizovali aj diskusie pre verejnosť a pre študentov stredných a vysokých škôl. Okrem pracovného programu mal Samuel v oboch mestách čas i na spoznávanie ich historických a kultúrnych zaujímavostí. Na Slovensku sa mu veľmi páčilo a za veľmi povzbudivé označil to, že sa u nás o dianie v rozvojovom svete zaujímajú aj mladí ľudia, čo videl najmä na verejných diskusiách, či na stretnutiach so študentmi.
OZ Človek v ohrození spolupracuje s organizáciou NECOFA už tri roky. Pomáhame v Keni zakladať malé farmy, učíme Keňanov ako efektívne hospodáriť a využívať pri tom nové poľnohospodárske metódy, zakladáme s nimi školské záhrady. Keňa je rozvojová krajina na dobrej ceste a OZ Človek v ohrození jej v tomto úsilí plánuje pomáhať aj v budúcnosti.

Projekt Zvyšovanie potravinovej bezpečnosti malých farmárov prostredníctvom šírenia praktických poznatkov odbornými učilišťami v kraji Nakuru finančne podporil SlovakAid

slovakAid-logo-

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie