Prejsť na hlávný obsah
18 okt 2012

Festival Jeden svet – Svet v pohybe

Prichádza 13. ročník festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet, tentoraz s leitmotívom Svet v pohybe.

JS vizual-webRevolučné nadšenie a vlna občianskeho aktivizmu počas uplynulého roka zachvátila nielen arabský svet, ale aj Európu a USA. Po čase vlna protestov opadla a revolučné nadšenie vystriedal stret s realitou, preto sa žiada reflektovať, akú zmenu priniesli. Aj o tom bude festival, ktorý sa uskutoční v Bratislave od 3.- 9. decembra a potom poputuje do ostatných regiónov Slovenska.

Filmy o nedemokratických režimoch (Bielorusko, Barma, Kuba), angažovanom umení, ekologických témach, o boji s predsudkami, a najmä osudy obdivuhodných ľudí, ktorým to všetko nie je ľahostajné.

Viac ako 60 filmov najmä zahraničnej produkcie, si môžete pozrieť v rámci tradičných aj nových filmových sekcií.

Nedáme sa umlčať – svojimi aktivitami to dokazujú ľudia v Tunisku, Egypte, v Bahrajne, ale aj v tradičných demokraciách.

Jedným z najlepších spôsobov ako vyjadriť svoje názory, pocity,  prípadne protestovať proti spoločenským pomerom je umenie. Presvedčia vás filmy zo sekcie ARTivizmus.

Ženy takmer na celom svete musia stále bojovať o svoje práva a dôstojné podmienky na život viac ako muži. Sekcia Ženy v prvej línii prináša filmy práve o nich.

Máte právo vedieť, Veku navzdory, Zabudnuté príbehy, Zelená revolúcia, Slovenský dokumentárny film a Jeden svet deťom. Vo všetkých sekciách vám festival ponúkne filmy, ktoré máte málokedy možnosť vidieť na Slovensku v kinách alebo v televízii. Dozviete sa súvislosti, nahliadnete do hĺbky problémov a zistíte, čo vy sami môžete spraviť preto, aby sme žili v lepšom svete.

Nenechajte si ujsť túto jedinečnú príležitosť!

Viac na www.jedensvet.sk
festival-Jeden svet 2012

 

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie