Prejsť na hlávný obsah
22 máj 2015

Distribuujeme pomoc do horských oblastí Nepálu

Humanitárny tím, ktorý realizuje pomoc z financií slovenských a českých darcov, dopravil plachty a laná na výstavbu provizórnych prístreškov stovkám rodín v odľahlých horských oblastiach Lho a Chekampar na hraniciach Nepálu s Tibetom. V dedine, ktorá leží blízko siedmeho najvyššieho vrcholu sveta Manaslu zničilo zemetrasenia až 70 percent domov.

 

Nepál Vrtuľník 4

V najviac zasiahnutých oblastiach Gorka a Sinpalčuk náš humanitárny tím už rozdal plachty 5 tisíc rodinám, v najbližších dňoch dostane materiál na výstavbu provizórnych prístreškov ďalší 7 tisíc domácností. Nepálčania však chýbajú aj základné potreby ba prežitie. „500 rodinám sme rozdali balíčky s potravinovou pomocou, v ktorých bola ryža, strukoviny, olej alebo soľ,“ vraví koordinátorka humanitárnej pomoci v Nepále Denisa Bultasová a dodáva: „Rozdávame tiež deky a matrace.“

 

Nepál Vrtuľník 2

Zemetrasenie okrem domov Nepálčanov zničilo tiež mosty a spôsobilo zosuvy pôdy. Obyvateľov horských oblastí tak úplne odrezalo od dodávok základných potrieb. Ľudia z oblasti Lho sa tak napríklad nedostanú na najbližší trh do Arkhetu. Peši by im to totiž trvalo vyše týždňa. Výstavbu prístreškov a dodávky potravín je v týchto oblastiach potrebné zrealizovať čo najskôr, pretože po monzúnoch príde do hôr zima, ktorá by mohla spôsobiť ďalšie straty a životoch.

 

Nepál Vrtuľník 3

Pomôcť obetiam zemetrasenia môžu Slováci aj poslaním SMS-ky s textom DMS NEPAL na číslo 877. Cena SMS-ky sú 2 eurá. K dispozícii je aj účet OZ Človek v ohrození: SK1711000000002621182213. Peniaze môžete vložiť alebo poslať prevodom, do správy pre príjemcu dajte SOS Nepál.
 

Ku dňu 26.5.2015 je výnos zbierky 43 500. Okrem toho na pomoc Nepálu prispel aj Nadačný fond Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis a to sumou 3 000 eur. ĎAKUJEME.

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Globálne vzdelávanie

Jeden svet