Prejsť na hlávný obsah
15 okt 2014
V kategóriach

ČVO na Rozvojovom dni

Aj my sme sa radi zúčastnili na Rozvojovom dni v Starej tržnici v Bratislave (14.10.). Prezentovali sme naše aktivity, ale nie nejako nudne. Kolegovia na čele s Jozefom Magdom pripravili pexeso s obrázkami Južného Sudánu, čo si radi zahrali najmä deti. Takisto ich bavilo skladať vlajku tohto najmladšieho štátu sveta. Rozvojový deň považujeme za užitočný, myslím si, že takéto informovanie a vlastne vzdelávanie verejnosti o rozvojovej spolupráci je veľmi dôležité.
3
Zapojili sme sa aj do zbierky Ži fér, tentoraz zbierame na náš projekt v Južnom Sudáne, kde sa v meste WAU snažíme učiť vyše 500 farmárov ako zvyšovať výnosy z fariem, zisky z poľnohospodárskej produkcie a ako zvrátiť negatívne dopady farmárčenia na životné prostredie. Je to teda projekt, ktorým chceme dosiahnuť, aby boli čo najskôr sebestační a nečakali na pomoc zvonka.

2

Do kampane Ži fér sa zapájame preto, lebo si myslíme, že je to výborná cesta, ako dostať do povedomia problematiku rozvojovej spolupráce. A už z názvu kampane je jasné o čo nám ide – ak chceme žiť férovo, nemôžeme myslieť len na seba.

4

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie