Prejsť na hlávný obsah
10 jún 2014
V kategóriach

Benefičný koncert na pomoc Balkánu mal mimoriadny úspech

Prišli stovky ľudí – nielen študenti z internátov, ale aj obyvatelia rôznych kútov Bratislavy, ba dokonca celého Slovenska. Zástupcovia OZ Človek v ohrození prišli na koncert s kasičkou a ľudia priamo na mieste prispeli do zbierky SOS Balkán sumou 1964 eur, čo je skutočne mimoriadne. Všetkým patrí veľká vďaka.

Benefičný koncert zorganizovala skupina mladých aktivistov, ktorým nie je osud Balkánu ľahostajný. Na benefičnom koncerte vystúpili bez nároku na honorár aj Katka Koščová, skupina Komajota a balkánski umelci. Naša Edita Bednárová návštevníkom hovorila o tom, čo na Balkáne pred pár týždňami videla a zažila. Pripomenula tiež aktivity, ktoré vyvíjame na pomoc Srbom a Bosancom.koščová
OZ Človek v ohrození spolupracuje pri distribúcii pomoci s partnerskou nemeckou organizáciou Help. Tá dlhodobo pôsobí na Balkáne – v Srbsku aj v Bosne. V Bosne pomáha už 20 rokov, v Srbsku pôsobí od roku 1999. V oboch krajinách odvtedy implementovala niekoľko desiatok humanitárnych projektov. Obyvateľom postihnutých oblastí distribuuje vodu, hygienické potreby a dezinfekčné prostriedky. Nakúpené boli a ešte budú aj z peňazí zo zbierky SOS Balkán.

 

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie