Prejsť na hlávný obsah
05 feb 2012

Už ďalšie štyri školy majú výživnejšiu stravu

P1130514

P1150321

V Januári 2012 sme dokončili ekologické záhrady, ktoré fungujú ako centrá poľnohospodárskeho vzdelávania pre žiačky a žiakov, ako aj pre verejnosť, na ďalších štyroch školách (Nanyuki High Boys School, Moi Equator Girls High School, Mathathi Girls High school a Mureru Mixed Secondary).

kenya -_improved_meals_in_school_kitchen 


Žiaci a žiačky tak majú v školských jedálňach výživnejšiu stravu.


 

 

 

Študenti a študentky dvoch škôl sa zúčastnili aj farmárskeho trhu, kde sa učili marketingovým zručnostiam a skutočnej hodnote ich tvrdej práce v školských záhradách.

farma farma2

Exkurzia na lokálnu farmu s exemplárnym systémom na zachytávanie, uskladňovanie a efektívne využívanie dažďovej vody všetkých utvrdila v názore, že náš koncept ekologickej záhrady je najlepším riešením adaptácie sa na klimatickú zmenu v subsaharskej Afrike a cestou k potravinovej bezpečnosti. 

„Dievčatá sa sami pýtajú von, aby sme hodinu poľnohospodárstva odučili v záhrade. Tá pokrýva celé kurikulum, v triede už sa vôbec nemusíme zdrživať, všetko sa naučíme priamo v teréne,prakticky“, povedal Mr. Maina, učiteľ na strednej dievčenskej škole Moi Equator (Nanyuki).Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie