Prejsť na hlávný obsah
21 sep 2022
V kategóriach

Teambuilding plný spoznávania a inšpirácií

V priebehu posledných mesiacov sa náš tím poriadne rozšíril. O to dôležitejší bol pre nás minulotýždňový teambuilding, počas ktorého sme stmeľovali kolektív, ale tiež preberali našu prácu v organizácii. Počas spoločných hier a plnenia rôznych úloh sme spoznávali nielen jeden druhého, ale tiež sa učili o dôležitosti práce v tíme. Spoločne strávené dva dni nám dodali motiváciu aj naďalej pomáhať tým, ktorí to potrebujú.

Teambuilding sme si všetci veľmi užili

V pondelok ráno sme zavítali do čarovného prostredia v Chalúpkove, ktoré sa na dva dni stalo našim novým domovom. V spolupráci s Hankou a Jurajom, ktorí pre nás pripravili deň plný akcie, zábavy a spoznávania, sme sa pustili do prvej súťažnej úlohy. Tá nás v chladné doobedie poriadne zahriala. Neskôr sa z nás všetkých stal jeden tím a spoločne sme pracovali na rôznych úlohách – niekto skladal nábytok či bicykel, iní zase lúštili sudoku, ďalší skúšali hlavolamy a hádanky. Jednou z úlohou bolo aj naučiť sa po ukrajinsky, ktorá našim kolegyniam a kolegom skutočne išla. Prekvapením bolo hudobné duo našej kolegyne a kolegu. Všetci sme si našli aktivitu, ktorá nás bavila a rozvíjala naše zručnosti a prispeli tak svojou trochou do tímu.

Naši kolegovia postavili funkčnú stoličku

Tímovú prácu sme okúsili aj pri poslednej úlohe – postaviť funkčné potrubie. Museli sme si prerozdeliť prácu tak, aby každý a každá z nás priložil ruku k dielu. Podarilo sa nám to v rekordnom čase, z čoho sme mali všetci obrovskú radosť. Hanka a Juraj s nami deň zakončili zaujímavou hrou, v ktorej nám ukázali, aká dôležitá je každá z našich rolí v organizácii a prečo je dôležité pracovať spoločne. Po celý deň sme spisovali niekoľko reflexií na aktivity, vďaka čomu sme si uvedomili svoje silné, ale i slabé stránky a ako na sebe ďalej pracovať.

Do stavania potrubia sme sa zapojili všetci

Teambuilding v znamení inšpirácií a nových priateľstiev

Počas druhého dňa sme sa venovali fungovaniu našej organizácie. Opäť sme sa rozdelili do menších skupín, v ktorých sme kreslili dve lode – jedna z nich reprezentovala to, ako organizácia funguje dnes a druhá loď zase zobrazovala to, ako by sme chceli, aby organizácia fungovala. Pri tejto úlohe sme si precvičili svoje umelecké schopnosti, ale predovšetkým nazreli na organizáciu očami ostatných kolegov a kolegýň z rôznych oddelení. Neskôr sme spoločne predstavili naše nápady, ako pracovať na zlepšení chodu organizácie.

Svoje nápady sme si navzájom odprezentovali

Spoločný čas sme si všetci užili. Kým niektorí sa spolu stretli po roku, iní získali príležitosť po prvýkrát spoznať svojich nových kolegov a kolegyne. „Viacerí sme sa stretli po roku, veľa z nás prvý krát. Bolo príjemné stretnúť sa ako tím. Teším sa, že z ľudí bolo cítiť otvorenosť voči novým kolegyniam a kolegom, obrovskú energiu a motiváciu pre prácu, ktorú v Človeku v ohrození robia, ako aj odhodlanosť zvládnuť túto náročnú fázu rastu, v ktorej sa organizácia momentálne nachádza,“ povedala naša riaditeľka Andrea Najvirtová.

Po teambuildingu sme všetci plní energie, nápadov a motivácie vrhnúť sa opäť do práce.

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Globálne vzdelávanie

Jeden svet