Prejsť na hlávný obsah
07 apr 2016

Školáci rozbehli vlastné minikampane. Upozornili na tému obchodu so ženami

Premietali, vysvetľovali, rozdávali vlastné letáky, pripravili si „človeka v škatuli“. Školáci rozbehli vlastné minikampane, aby upozornili na tému obchodovania so ženami a s dievčatami.

IMG 0468

Zo žiakov a žiačok v Sobranciach a Banskej Bystrici sa v uplynulom týždni na čas stali aktivisti.

Nielen na školách, ale aj v centrách svojich miest sa snažili spolužiakov a okoloidúcich upozorniť na tému obchodovania s ľuďmi.

Naše lektorky v uplynulých mesiacoch diskutovali s mladými ľuďmi na viacerých školách a snažili sa im prostredníctvom vzdelávacích aktivít sprostredkovať, čo všetko v sebe problematika obchodovania so ženami a s dievčatami zahŕňa.

Čítajte aj: Obchodovanie s ľuďmi sa netýka len zahraničia, ale aj nás

Jednou z úloh, ktoré školáci dostali, bola príprava školskej kampane. Nápady i forma ostala na nich.

Inšpirovať sa mohli aktivitami, o ktorých spolu s nimi diskutovali na workshopoch lektori: premietanie filmov k téme, ktorú chcú svojmu okoliu sprostredkovať, tzv. info box (pútavý obal, ktorý zobrazuje príbehy ľudí), minikampane na sociálnych sieťach, živé knižnice, tvorba videa či komixu.

„Tieto aktivity majú naštartovať mladých ľudí k tomu, aby sa zaujímali o to, čo sa deje v ich okolí, no aj vo verejnom priestore,“ povedala jedna z našich lektoriek Jana Vašáková.

DSCN1590

DSCN1592

DSCN1597

DSCN1631

IMG 0464

IMG 0481

*Projekt Spolu proti obchodovaniu s ľuďmi bol podporený sumou 12631.50 eur z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009-2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation. Cieľom projektu Spolu proti obchodovaniu s ľuďmi je Posilnenie aktívneho občianstva.

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Globálne vzdelávanie

Jeden svet