Prejsť na hlávný obsah
19 sep 2011

Pomoc ľuďom postihnutým povodňami v Pakistane

Minuloročné povodne v Pakistane zanechali na osudoch chudobných ľudí dlhodobé stopy. Napriek tomu, že Človek v ohrození humanitárny program pomoci v Pakistane ukončil v decembri 2010, boli začiatkom júla 2011 zaslané finančné prostriedky vo výške 2 200 USD na dodatočnú pomoc, realizovanú prostredníctvom nášho lokálneho koordinátora Kamrana Ali Shaha.

Na základe terénneho prieskumu sme prostriedky použili na zakúpenie krémov, slúžiacich ako prevencia voči kožným ochoreniam, ktoré sa po povodniach rozšírili a dodnes sa ich nepodarilo odstrániť, ako aj na zabezpečenie živobytia pre 11 najzraniteľnejších príjemcov pomoci.

Darované kozy, šijacie stroje, tovar na rozbehnutie obchodov, zakúpené z finančných prostriedkov im umožňujú dlhodobé zabezpečenie živobytia pre seba aj svoju rodinu.

Prinášame krátke príbehy ľudí, ktorým aj drobná výpomoc, dokáže zmeniť život:

rozeena_BB

 

Rozeena je vdova. Časť jej domu bola kompletne zničená povodňami. Vychováva 3 malé deti. Je to veľmi zručná krajčírka. Ženy zo susedstva ju často žiadali, aby im ušila alebo upravila šaty. Keďže nemala vlastný šijací stroj, stretávala sa pri práci s problémami. Niektoré zákazníčky neboli tolerantné k prítomnosti jej detí, inokedy si zaúčtovali používanie stroja a za prácu zaplatili polovičnú sumu. Jej situácia sa zlepšila, keď jej Človek v ohrození daroval šijací stroj. Počas tohtoročného festivalu Eid al-Adha mala toľko práce, že zárobok by jej dokázal pokryť životné náklady na niekoľko týždňov.

 

 

 

Mr._Naveed

 

Naveed si hľadal drobné práce na stavbách. Nebol veľmi vzdelaný a trvalo mu dlhší čas pochopiť inštrukcie, preto ho nechceli pri stavbách zamestnávať. Jeho dom bol úplne zničený minuloročnými povodňami. Navyše má veľmi chorého syna a sám má viditeľné kožné ochorenia. Z dodatočných finančných prostriedkov sme mu zakúpili vozík, hračky, potraviny a pomohli  rozbehnúť pouličný predaj. Momentálne zarába 6 – 7 dolárov denne, čo je dvakrát toľko, ako dokázal zarobiť predtým.

 

Kamran Ali Shah, Sarasi a Musali, Pakistan 2011

 

 

 

Sarasi a Musali sú manželia v pokročilom veku. Vysoký vek a zdravotné problémy im už neumožňujú nájsť si prácu. Darované kozy im umožnili zabezpečiť si drobný príjem z predaja mlieka, ako aj stravu pre seba.

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie