Prejsť na hlávný obsah
01 máj 2009
V kategóriach

Pochod solidarity za dodržiavanie ľudských práv na Kube (2009)

stretnutie na pôde NRSR

V utorok 28.apríla sme v spolupráci s Nadáciou Pontis a českou organizáciou Člověk v tísni pripravili v uliciach Bratislavy Pochod solidarity s kubánskym hnutím Dámy v bielom. Vyjadriť podporu politickým väzňom a ich rodinám prišlo okolo 50 účastníkov, medzi nimi aj Pedro Pablo Alvaréz Ramos, bývalý kubánsky politický väzeň, ktorý bol prepustený do exilu vo februári 2008 a v súčasnosti žije so svojou manželkou v Barcelone.

Okrem účasti na pochode sa počas svojho pobytu na Slovensku kubánsky hosť stretol aj so skupinou siedmich poslancov NR SR, medzi ktorými bola aj Monika Beňová, ktorá rodinu Pedra Pabla Alvaréz Ramosa finančne podporovala od roku 2005. Pre kubánskeho hosťa to bolo veľmi emotívne stretnutie, pretože podporu jeho rodiny zo strany europoslankyne si veľmi váži.

Pochod solidarity začal na Námestí slobody. Pedro Pablo Alvaréz Ramos vo svojom príhovore poďakoval všetkým, ktorí pomáhajú politickým väzňom na Kube a nezabúdajú na nich. Pochod sme zakončili v Kafé Scherz na Partizánskej ulici, kde sa s hosťom uskutočnila diskusia o Kube. Pozvanie na diskusiu prijal aj kazateľ a publicista Daniel Pastirčák, ktorý Kubu navštívil minulý rok.

Okrem spomínaných aktivít, kubánsky hosť poskytol aj rozhovory pre viaceré slovenské médiá, tu si môžete prečítať niektoré z nich:

Rozhovor s P.P.A.Ramosom v denníku SME

Rozhovor s P.P.A.Ramosom v denníku Pravda

Videozáznam z pochodu bol uverejnený aj na aktuálne.sk a na stránke Slovenskej tlačovej agentúry (SITA):

Video z Pochodu solidarity (aktualne.sk)

Video z Diskusie o Kube (SITA)

Ďakujeme za prejavenú solidaritu!

Fotogaléria (autor- Tomáš Molčan):

 

Pedro Pablo Alvaréz Ramos na pochode
symbolické biele dáždniky
pochod centrom Bratislavy diskusia v Kafé Scherz
diskusia v Kafé Scherz

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie