Prejsť na hlávný obsah
07 sep 2016
V kategóriach

Pár minút exkluzívne s EÚ komisárom pre životné prostredie

Prečo EBOR a Euroatom podporujú staré jadrové jednotky na Ukrajine? Nie je to bezpečné, zelené a Ukrajina pri tom porušuje Aahus a Espoo dohovory. Tak znela najpopulárnejšia otázka poobedňajšieho bloku konferencie Transition to the Green Economy, ktorú položila kampanierka Človeka v ohrození Dana Mareková.

Toto medzinárodné podujatie sa koná v Bratislave, v rámci slovenského predsedníctva v Rade EÚ, vďaka čomu o financovaní a investíciách do zelenej ekonomiky, ako aj ďalších témach prišli diskutovať zaujímavé osobnosti. Konferenciu otváral minister životného prostredia László Sólymos a včera sa na nej zúčastnili viacerí čelní predstavitelia Európskej komisie a jednotlivých štátov EÚ.

Hoci otázka k Ukrajinskému jadru svietila na elektronickej tabuli pred účastníkmi počas celého bloku, moderátor ju panelistom nepoložil. „Rozhodla som sa preto osloviť generálneho riaditeľa pre životné prostredie priamo. Šéf envirorezortu Európskej komisie, pán Karmenu Vella, mi v osobnom rozhovore sľúbil sa aj so svojím tímom na daný problém bližšie pozrieť,” uzavrela Mareková svoj konferenčný deň.

 

 

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie