Prejsť na hlávný obsah
16 júl 2019

Oslavujeme 20. narodeniny!

Je to až neuveriteľné, ale už fungujeme presne 20 rokov!

V roku 1999 sa skupina novinárov rozhodla počas vojny v Kosove založiť organizáciu, ktorá bude pomáhať ľuďom v núdzi. Úplne prvou aktivitou bol v tom roku zber telefónnych kariet pre utečencov z Juhoslávie. V záchytnom tábore v Gabčíkove totiž mali len jeden telefónny automat pre stovky ľudí.

Našou prvou zahraničnou misiou bola rekonštrukcia školy v Kosove. Nasledovali mnohé ďalšie projekty – v zahraničí, aj doma na Slovensku.

Foto: Andrej Bán
Foto: Andrej Bán

Od roku 1999 sme sa vyvinuli, rozvetvili a zväčšili. Pracujeme doma aj v zahraničí, zameriavame sa na prácu s ľuďmi na okraji našej spoločnosti, vzdelávanie v školách, v utečeneckých táboroch aj v osadách, humanitárnu pomoc v krízových situáciach, ale tiež na rozvoj komunít.

Naše aktivity sú pestré a rozložené po celom svete aj Slovensku. Podávame ľuďom ruku, aby sa dostali z chudoby, vzdelávame deti, aby mali lepšiu budúcnosť ako ich rodičia, rozdávame Skutočné darčeky, ktoré pomôžu opakovane a dohliadame na dodržiavanie ľudských práv.

To všetko môžeme robiť aj vďaka našim podporovateľom.

Pozrite sa ako našu činnosť a výročie vníma riaditeľ Človeka v ohrození, Braňo Tichý:

Ľudia sa nás často pýtajú, prečo pomáhame v Afrike a nie doma na Slovensku. Veď aj u nás je množstvo ľudí, ktorí potrebujú pomoc. Pri príležitosti okrúhleho jubilea sme preto natočili aj video, ktoré Vám ukáže niektoré z našich aktivít na Slovensku.

Veríme, že pomoc doma a v zahraničí sa navzájom nevylučujú. Naším poslaním je pomáhať tým, ktorí sú v ohrození – či už kvôli vojenským konfliktom, prírodným katastrofám, autoritárskym režimom alebo kvôli tomu, že sa narodili v osade.

Pozrite sa ako vyzerajú naše aktivity v komunitných centrách:

V našich aktivitách je pre nás najdôležitejšie, aby sa pomoc dostávala priamo ku konkrétnym ľuďom, aby mala vždy zmysel a aby bola udržateľná.

Či už je to cez humanitárnu pomoc, rozvojovú spoluprácu, globálne vzdelávanie, ľudské práva alebo integráciu do spoločnosti. Podávame pomocnú ruku a vážime si silu a odvahu ľudí, s ktorými pracujeme.

Ďakujeme, že ste v tom s nami!

Tags:

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Globálne vzdelávanie

Jeden svet