Prejsť na hlávný obsah
25 máj 2016
V kategóriach

Napiekli sme palacinky. Aby sme deťom pomohli zlepšiť si známky

Človek v ohrození sa počas sobotňajšieho popoludnia premenil z humanitárnej a rozvojovej organizácie na palacinkáreň. Spolu s portálom Dobrá krajina sme sa zapojili do celosvetovej charitatívnej akcie Restaurant Day 2016 a spoznávali našich podporovateľov počas prípravy palaciniek v rámci akcie Svetové palacinky u Človeka v ohrození.

Každá z nich v sebe niesla odkaz miesta, kde pôsobíme a pomáhame. Ochutnať preto mohli sýrsku, ukrajinskú, kubánsku, kenskú, ale aj rómsku palacinku.

„K Restaurant Day 2016 sme sa pripojili preto, pretože sme chceli našu organizáciu a jej prácu predstaviť ľuďom a zároveň sme chceli stráviť popoludnie s ľuďmi, ktorých zaujíma to, čo robíme, kde a ako. Prezentovať našu prácu verejnosti je pre nás dôležité, pretože aj vďaka ľuďom, ktorí nás podporujú, môžeme pomáhať tam, kde je to potrebné,“ hovorí koordinátorka akcie Alexandra Kubizniaková.

Vďaka príspevkom návštevníkov sa nám podarilo vyzbierať 544,24 eur. Finančné prostriedky budú použité na podporu doučovania detí vo vylúčených komunitách. Práve doučovanie a tútoring pomáha deťom zlepšovať si študijné výsledky a zvyšovať tým svoje šance na lepšiu budúcnosť. Viac na Známky pre lepšiu budúcnosť.

02 palacinky_Restaurant_day

„Akú palacinku by ste si želali?“ 

01 palacinky_Restaurant_day

Riaditeľ ČvO Braňo Tichý v akcii.

03 palacinky_restaurant_day

Ku každej palacinke dostal návštevník aj pár zaujímavých informácií o krajine.

05 palacinky_restaurant_day

 

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Globálne vzdelávanie

Jeden svet