Prejsť na hlávný obsah
01 nov 2011

Najväčšie mesto utečencov na svete Dadaab potrebuje vašu pomoc

 

Dadaab1

Naši humanitárni pracovníci Marcela Ondeková a Tomáš Bokor monitorovali v septembri 2011 aktuálnu situáciu v najväčšom utečeneckom tábore na svete. V tábore Dadaab v Keni, ktorý bol pôvodne vytvorený len ako dočasné riešenie, žije pol milióna utečencov prevažne zo Somálska. Dostali sa tam kvôli konfliktu, ktorý v krajine trvá už vyše 20 rokov.Pomoc v tábore je naliehavejšia ako kedykoľvek predtým. Východnú Afriku postihlo ničivé sucho a do tábora prichádzajú ďalšie tisícky utečencov, ktorí utekajú pred hladomorom.

Z doteraz vyzbieraných peňazí sme podporili zásobovanie vody tam, kde bol v meste jej najakútnejší nedostatok.

Návšteva utečeneckého tábora podnietila Marcelu a Tomáša k ďalším nápadom, ako môžeme efektívne pomôcť zmierniť utrpenie utečencov v tábore.

Ak získame dostatok financií, môžeme podporiť napríklad tieto projekty:

Dadaab2

 

 

projekt tkáčskej dielne, vďaka ktorému by si ženy mohli privyrobiť a zlepšiť tak stravovanie svojich rodín malým zárobkom .

 

 

 

 Dadaab3


zakladanie lesných škôlok. Vďaka rýchlorastúcim drevinám by sme pomohli zamedziť odlesňovaniu okolitej krajiny. Utečenci by získali nové pracovné príležitosti. Stali by sa finančne nezávislejšími.

 

 

Naše projekty ponúkajú nové a systematické spôsoby obživy utečencov a skvalitnenie života ľudí, ktorí sa ocitli v núdzi.panak

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie