Prejsť na hlávný obsah
17 dec 2013
V kategóriach

Mládež si všíma prostredníctvom nových médií dianie okolo seba

Začiatkom decembra sme prostredníctvom školenia Media Sapiens V – New Media for Social Change motivovali mladých ľudí, aby sa zaujímali o dianie vo svojej krajine ako aj o dianie v Európe. A ak s niečím nie sú spokojní , aby sa to pokúsili zmeniť.

media-sapiens-skolenie media-sapiens-skolenie-foto2

Na školení sa pod vedením piatich trénerov z Estónska, Slovenska, Slovinska a Ukrajiny zúčastnilo 24 mladých ľudí z Bosny a Hercegoviny, Estónska, Moldavska, Rumunska, Slovenska, Slovinska a Ukrajiny. Ich úlohou bolo všímať si problémy vo svojom okolí, ako porušovanie slobody, ľudských práv, či demokracie. Na tieto problémy poukazovali pomocou využitia nových médií. Účastníci sa oboznámili s rôznymi nástrojmi, ktoré ponúkajú nové médiá, aby im pomohli pri práci s mládežou v ich krajinách. Naučili sa pripravovať kampane a natáčať video.
media-sapiens-ucastnici

Mladí tak získali skúsenosti so spoluprácou v medzinárodných skupinách, komunikačné zručnosti, sebadôveru pri verejných príhovoroch a prezentáciách, sebadôveru pri organizovaní vlastných projektov, mali možnosť spoznať a lepšie porozumieť iným kultúram.

Kristína, 24 rokov, účastníčka školenia, Slovensko:
„Zúčastnila som sa na projekte neformálneho vzdelávania s názvom Media Sapiens, ktorý sa konal v Senci. Bola to moja prvá skúsenosť s týmto druhom vzdelávania a môžem povedať, že ak budem mať príležitosť, tak úprimne dúfam, že nie posledná. Neviem sa ani rozhodnúť, čo bolo na tomto týždni najlepšie. Či to, že som sa naučila nové veci z mediálnej oblasti alebo to, že som spoznala kopu skvelých a ambicióznych mladých ľudí z rôznych európskych krajín. Všetci účastníci sa vo svojej krajine venujú veľmi podobným veciam, majú vlastné mimovládne organizácie, alebo sa aktívne zapájajú v neziskovom sektore, a preto je pre nás veľkým prínosom všetko, čo sme sa v Senci naučili. Každému, kto nad podobnou akciou uvažuje, rozhodne odporúčam aby neváhal.“

Účastníkom sa na školení podarilo natočiť krátke videá, aby upozornili na spoločenské problémy okolo seba:

{youtube}WRc53aov1cM{/youtube}

 {youtube}r0cRdhyDpus{/youtube}
{youtube}u1RQmssvdXo{/youtube}
{youtube}beBBpiU1vZQ{/youtube}

Školenie bolo pokračovaním série medzinárodných školení Media Sapiens, ktoré sa venujú práci s mládežou a rôznorodému využitiu médií pri tejto práci. Bližšie info o Media Sapiens môžete nájsť na oficiálnom blogu: https://mediasapiensproject.wordpress.com/

Projekt podporila Iuventa a program Mládež v akcii.

image 93_iuventa-logo-sk eu flag_yia_sk-01

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie