Prejsť na hlávný obsah
05 feb 2016
V kategóriach

Malý princ a dobrodružstvá od Verna už tešia ľudí v pobytových táboroch

Ďakujeme všetkým, ktorí ste kúpou darčekového certifikátu prispeli do zbierky Kniha, ktorá pomáha. Vďaka vám sa v období okolo Vianoc podarilo na nákup kníh do utečeneckých a pobytových táborov vyzbierať 2832,69 eur. Z týchto prostriedkov sme v spolupráci s kníhkupectvom Artforum nakúpili knihy do táborov v Opatovskej Novej Vsi, Medveďove, Rohovciach a Sečovciach. V táboroch sa postupne rozbaľujú balíky s viac ako 400 knihami. Mnoho z kníh už má svojich prvých čitateľov.

A jeden krátky odkaz od klientov táborov: Ďakujeme!

DSCF2105

Knihy sme vyberali v spolupráci so skúsenou špeciálnou pedagogičkou, znalcom arabskej kultúry a s kníhkupcami z Artfora. Svojich čitateľov si nájdu klasiky ako Malý princ, Čajka Jonatán Livingstone, detektívky od Arthura Conana Doyla, dobrodružstvá v knihách Julesa Verna, celé série Harryho Pottera i knižky pre malých predškolákov.

Podrobnosti o zbierke Kniha, ktorá pomáha, nájdete TU.

Naše darovacie certifikáty v hodnote 10, 15 a 20 eur si zakúpilo 190 ľudí. Desiati z vás využili možnosť darovať viac – darovali sumu v rozpätí 30 až 200 eur. Klobúk skláňame pred Evanjelickou spojenou školou v Martine, ktorá na svojom vianočnom bazáre vyzbierala 835,69 eur.

Knihy už postupne začínajú robiť radosť a plniť niekoľko funkcií. Aspoň sčasti pomáhajú zabudnúť na útrapy z cesty, ktorú ľudia na úteku absolvovali. Je zároveň voľnočasovou a vzdelávacou pomôckou. Jazykové učebnice sú zas dôležitým predpokladom úspešnej integrácie. 

IMG 0041

Bohužiaľ, nie je možné ukázať lepšiu fotodokumentáciu, keďže v táboroch platia sprísnené pravidlá, pokiaľ ide o fotografovanie klientov.

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie