Prejsť na hlávný obsah
03 sep 2010
V kategóriach

ISDF 2010

Medzinárodná Letná filmová škola (ISDF 2010)

22.8.2010 – 28.8. 2010, Banská Štiavnica

Počas týždňa 22.-28. augusta sa pod organizačnou záštitou OZ Človek v ohrození konal v Banskej Štavnici už v poradí tretí ročník Medzinárodnej letnej filmovej školy (International School of Documentary Film), ktorá je súčasťou medzinárodného projektu Jeden svet na školách – Watch and Change. Cieľom tohto projektu, ktorý je financovaný z fondov Európskej únie, je zvyšovanie povedomia o globálnych témach na stredných školách predovšetkým prostredníctvom dokumentárnych filmov.

Témou tohtoročnej filmovej školy, organizovanej po prvý krát na Slovensku, bolo tvorenie sociálnych spotov, pomocou ktorých možno efektívne upozorniť na rôzne spoločenské problémy a ich globálne súvislosti. Študentky a študenti z piatich krajín (Slovensko, Česká republika, Poľsko, Estónsko a Rumunsko) mali v priebehu filmovej školy možnosť dozvedieť sa niečo viac o základných princípoch tvorby reklamy a sociálnych spotov, o tom, ako plánovať zábery a pracovať s dynamikou a hudbou v rámci post-produkcie, ako aj mnoho iného. Pod vedením profesionálnych filmárov Jara Ridzoňa, Filipa Šusteka, Tomáša Staneka a Bena Richardsa si následne mohli v štvorčlenných skupinách overiť svoje teoretické znalosti v praxi a vyskúšať si na vlastnej koži jednotlivé filmárske remeslá (réžia, strih, kamera a zvuk) pri tvorbe originálnych sociálnych spotov.

Výsledkom celotýždňového snaženia sa všetkých zúčastnených, ako aj viacerých ochotných obyvateľov historického centra Banskej Štiavnice, bolo 5 nafilmovaných a zostrihaných sociálnych spotov, ktoré prezentovali témy ako rodová rovnosť, sociálne vylúčenie, veková diskriminácia a predsudky voči hendikepovaným.

Každý z nich budeme mať možnosť zhliadnuť na festivale Jeden svet, ktorý sa bude konať od 23. do 28. novembra 2010 v Bratislave, a následne sa presunie do ďalších slovenských regiónov.

 

Kontaktná osoba:

Tatiana Cárová

Tel.:02 / 55 42 22 54

E-mail: carova@clovekvohrozeni.sk

 

Podprojekt je súčasťou projektu Watch and Change- Jeden svet na školách a je podporený zo zdrojov Európskej únie.Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Globálne vzdelávanie

Jeden svet