Prejsť na hlávný obsah
08 jan 2012
V kategóriach

Haiti – príbeh úspešnej pomoci

Naša pomoc pre Haiti zaznamenala ďalšie úspechy.  Viac ako sto detí už navštevuje novú základnú školu, ktorú postavili partnerské organizácie All Hands a Goal z finančnej podpory Človeka v ohrození.

HaitiSkola Aaron Mason Haiti januar 2011 - Zo zivota skoly v Leogane 5

To však nie je jediná dobrá správa, ktorú priniesol projektový manažér Tomáš Bokor z októbrovej návštevy krajiny. V zemetrasením zničených oblastiach úspešne pomáhame prostredníctvom programu obnovy živobytia aj domácim podnikateľom.  

All Hands Volunteers kolenia v rmci programu na podporu ivobytia All Hands Volunteers socilna zodpovednos ako sas kolen pre miestnych podnikateov

Od júla do októbra minulého roku sme 21 malým a stredným podnikom umožnili absolvovať tréningy finančného manažmentu, účtovníctva, marketingu, vedenia inventára a zodpovedného podnikania. Ako vniesť teóriu do praxe objasnili podnikateľom z oblasti stavebníctva, gastronómie, hotelierstva, potravinárstva a obchodu pripravené konzultácie. 

Posilnili sme tak schopnosť podnikov rozvíjať sa a vytvárať nové pracovné príležitosti. 

Naša pomoc na Haiti sa tak blíži ku koncu. Dvaja vyškolení dobrovoľníci budú v budúcnosti pokračovať v tréningoch a konzultáciách v oblasti malého a stredného podnikania. Tým sa zabezpečí pokračovanie rozvoja ďalších podnikateľov.

Zlat strnky Haiti

 

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie