Prejsť na hlávný obsah
08 feb 2010
V kategóriach

Ďakujeme za vašu podporu rodinám kubánskych politických väzňov (2009)

V novembri 2009 sme spoločne s Nadáciou Pontis uzavreli verejnú zbierku na pomoc rodinám kubánskych politických väzňov. Spravili sme tak s ohľadom na väčšie možnosti podpory rodín politických väzňov prostredníctvom ich blízkych príbuzných žijúcich v Spojených štátoch. Exiloví Kubánci žijúci v USA môžu vďaka zrušeniu prísnych obmedzení týkajúcich sa ich ciest na Kubu zo strany novej administratívy navštevovať svojich blízkych častejšie a podporovať ich vyššou finačnou sumou.

Verejnú zbierku sme v spolupráci s Nadáciou Pontis spustili v septembri 2003 ako reakciu na tzv. Čiernu jar, masové zatýkanie kubánskych disidentov a aktivistov v marci 2003. V roku 2005 sa k možnosti prispieť do zbierky pridala aj možnosť adopcií rodín slovenskými politikmi. Finančné prostriedky slovenskej verejnosti a osobností sme počas 6 rokov použili na viacnásobnú podporu 35 politických väzňov a ich rodín. Podporu sme distribuovali počas našich pravidelných ciest na Kubu, ktoré slúžili aj na monitorovanie psychického a fyzického stavu väzňov a ich rodín a zmapovanie problémov, ktorým čelia zo strany režimu.

Rodiny politických väzňov ani ukončením zbierky neostanú bez našej podpory. Počas našich ciest ich budeme naďalej navštevovať a podporovať. Záverečný odpočet zbierky pripravujeme na marec 2010.

Za príspevky do zbierky a vašu niekoľkoročnú podporu ĎAKUJEME!

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie