Prejsť na hlávný obsah
08 júl 2008
V kategóriach

Ďakujeme za podporu barmských politických väzňov na festivale Pohoda, 18. – 19. júla 2008

V našom stánku mali návštevníci možnosť zakúpiť si tradičné barmské výrobky (kapsičky, plátenné tašky, sukne), vyrobené komunitou barmských utečencov v Thajsku, ako aj tričká a odznaky Free Burma, a podporiť tak rodiny barmských politických väzňov.

Náš pohodový stánok

Dobročinný predaj sa realizoval v rámci verejnej zbierky schválenej MV SR dňa 19.9.2007. Zisk z predaja bude poukázaný Asociácii na podporu politických väzňov (AAPP – http://www.aappb.org/), ktorá ich následne rozdistribuuje medzi rodiny politických väzňov v Barme.

Tričko Free Burma sme darovali aj vzácnemu hosťovi festivalu – bývalému prezidentovi a bojovníkovi za dodržiavanie ľudských práv Václavovi Havlovi.

Václav Havel dostáva tričko

V stane Pontis Aréna sme tiež premietali vybrané filmy z nášho festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet. Špeciálna sekcia v programe stanu bola venovaná Barme – na diskusii nazvanej Šafranová revolúcia: zmenila sa Barma? sme privítali hostí Sabe Amthor Soe (Burma Center Prague) a Adama Novaka (OZ Človek v ohrození).

Všetkým, ktorí ste podporili barmských politických väzňov, ďakujeme!

 

 

Podpora ľudských práv

Sme solidárni s ľuďmi na ceste z neslobody.

Podporujeme nezávislých občianskych aktivistov, snažíme sa získavať podporu slovenskej verejnosti a zvyšovať povedomie o ľudských právach.

Zdieľaj na:

Naše projekty

Skutočný darček

Festival jeden svet

Globálne vzdelávanie